Groenpeil

De Weide in Vijfheerenlanden

Buurt in wijk Meerkerk, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4231. 460 inwoners in 173 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 134 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
173
CBS 2025
Inwoners
460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 463.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 134 gelabeld
Dekking energielabels
77,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Weide
Labelverdeling De Weide
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%2
A+++22,4%30
A++0,7%1
A+9,0%12
A61,2%82
B5,2%7
Totaal gelabeld100%134
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%597
A+++7,5%1.316
A++1,7%292
A+2,8%485
A32,5%5.696
B17,2%3.017
C21,3%3.735
D5,6%972
E2,9%512
F2,1%365
G3,0%521
Totaal gelabeld100%17.508
Energielabels De Weide vergeleken met Vijfheerenlanden
LabelStavenDe WeideVijfheerenlanden
A++++1,5%3,4%
A+++22,4%7,5%
A++0,7%1,7%
A+9,0%2,8%
A61,2%32,5%
B5,2%17,2%
C0,0%21,3%
D0,0%5,6%
E0,0%2,9%
F0,0%2,1%
G0,0%3,0%

De Weide Vijfheerenlanden

Deze verdeling gaat over de 77,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Weide vergeleken met Vijfheerenlanden
BouwperiodeStavenDe WeideVijfheerenlanden
vóór 19450,0%9,7%
1945–19640,0%11,4%
1965–19740,0%19,6%
1975–19910,0%21,9%
1992–20050,0%7,8%
2006–201466,4%10,7%
2015 en later33,6%18,9%

De Weide Vijfheerenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 66,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Weide vergeleken met Vijfheerenlanden
WoningtypeStavenDe WeideVijfheerenlanden
Vrijstaand17,9%10,1%
Twee-onder-een-kap19,4%17,2%
Hoekwoning6,7%12,1%
Tussenwoning23,1%34,8%
Appartement32,8%25,7%
Onbekend type0,0%0,1%

De Weide Vijfheerenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
91
52,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
307 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Meerkerk

Alle buurten in Vijfheerenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.