Groenpeil

Hogewaard in Vijfheerenlanden

Buurt in wijk Tienhoven aan de Lek buitengebied, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4235. 445 inwoners in 160 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 84 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
160
CBS 2025
Inwoners
445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 502.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
53,6%
EP-Online, 84 gelabeld
Dekking energielabels
52,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hogewaard
Labelverdeling Hogewaard
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%1
A++1,2%1
A+1,2%1
A19,0%16
B31,0%26
C31,0%26
D2,4%2
E3,6%3
F6,0%5
G3,6%3
Totaal gelabeld100%84
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%597
A+++7,5%1.316
A++1,7%292
A+2,8%485
A32,5%5.696
B17,2%3.017
C21,3%3.735
D5,6%972
E2,9%512
F2,1%365
G3,0%521
Totaal gelabeld100%17.508
Energielabels Hogewaard vergeleken met Vijfheerenlanden
LabelStavenHogewaardVijfheerenlanden
A++++0,0%3,4%
A+++1,2%7,5%
A++1,2%1,7%
A+1,2%2,8%
A19,0%32,5%
B31,0%17,2%
C31,0%21,3%
D2,4%5,6%
E3,6%2,9%
F6,0%2,1%
G3,6%3,0%

Hogewaard Vijfheerenlanden

Deze verdeling gaat over de 52,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hogewaard vergeleken met Vijfheerenlanden
BouwperiodeStavenHogewaardVijfheerenlanden
vóór 19452,4%9,7%
1945–19649,5%11,4%
1965–19748,3%19,6%
1975–199175,0%21,9%
1992–20053,6%7,8%
2006–20140,0%10,7%
2015 en later1,2%18,9%

Hogewaard Vijfheerenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 75,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hogewaard vergeleken met Vijfheerenlanden
WoningtypeStavenHogewaardVijfheerenlanden
Vrijstaand42,9%10,1%
Twee-onder-een-kap32,1%17,2%
Hoekwoning4,8%12,1%
Tussenwoning20,2%34,8%
Appartement0,0%25,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Hogewaard Vijfheerenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
97
60,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
387 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Vijfheerenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.