Leerdam centrum noord in Vijfheerenlanden
Buurt in wijk Leerdam centrum, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4141. 760 inwoners in 449 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 286 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.
- Woningen
- 449
- CBS 2025
- Inwoners
- 760
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 318.000
- CBS 2025, gemeente € 404.000
- Koopwoningen
- 69,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 75,2%
- EP-Online, 286 gelabeld
- Dekking energielabels
- 63,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+ | 1,4% | 4 |
| A | 59,8% | 171 |
| B | 14,0% | 40 |
| C | 9,8% | 28 |
| D | 4,9% | 14 |
| E | 3,1% | 9 |
| F | 3,5% | 10 |
| G | 3,5% | 10 |
| Totaal gelabeld | 100% | 286 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 597 |
| A+++ | 7,5% | 1.316 |
| A++ | 1,7% | 292 |
| A+ | 2,8% | 485 |
| A | 32,5% | 5.696 |
| B | 17,2% | 3.017 |
| C | 21,3% | 3.735 |
| D | 5,6% | 972 |
| E | 2,9% | 512 |
| F | 2,1% | 365 |
| G | 3,0% | 521 |
| Totaal gelabeld | 100% | 17.508 |
| Label | Staven | Leerdam centrum noord | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 3,4% | |
| A+++ | 0,0% | 7,5% | |
| A++ | 0,0% | 1,7% | |
| A+ | 1,4% | 2,8% | |
| A | 59,8% | 32,5% | |
| B | 14,0% | 17,2% | |
| C | 9,8% | 21,3% | |
| D | 4,9% | 5,6% | |
| E | 3,1% | 2,9% | |
| F | 3,5% | 2,1% | |
| G | 3,5% | 3,0% |
Leerdam centrum noord Vijfheerenlanden
Deze verdeling gaat over de 63,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Leerdam centrum noord | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,5% | 9,7% | |
| 1945–1964 | 2,4% | 11,4% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 19,6% | |
| 1975–1991 | 3,8% | 21,9% | |
| 1992–2005 | 28,7% | 7,8% | |
| 2006–2014 | 53,5% | 10,7% | |
| 2015 en later | 0,0% | 18,9% |
Leerdam centrum noord Vijfheerenlanden
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Aangescherpte EPC
Grootste groep in deze buurt: 53,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.
De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Leerdam centrum noord | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 1,7% | 10,1% | |
| Twee-onder-een-kap | 3,8% | 17,2% | |
| Hoekwoning | 3,1% | 12,1% | |
| Tussenwoning | 17,8% | 34,8% | |
| Appartement | 73,4% | 25,7% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,1% |
Leerdam centrum noord Vijfheerenlanden
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 10,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 27
- 6,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 152 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Leerdam centrum
- Leerdam centrum zuid 760 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 63,7% (286 van 449 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.