Meerkerk buitengebied oost in Vijfheerenlanden
Buurt in wijk Meerkerk buitengebied, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4231. 355 inwoners in 162 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 87 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.
- Woningen
- 162
- CBS 2025
- Inwoners
- 355
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 358.000
- CBS 2025, gemeente € 404.000
- Koopwoningen
- 89,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,9%
- EP-Online, 87 gelabeld
- Dekking energielabels
- 53,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 1 |
| A+++ | 3,4% | 3 |
| A | 14,9% | 13 |
| B | 33,3% | 29 |
| C | 25,3% | 22 |
| D | 5,7% | 5 |
| E | 4,6% | 4 |
| F | 5,7% | 5 |
| G | 5,7% | 5 |
| Totaal gelabeld | 100% | 87 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,4% | 597 |
| A+++ | 7,5% | 1.316 |
| A++ | 1,7% | 292 |
| A+ | 2,8% | 485 |
| A | 32,5% | 5.696 |
| B | 17,2% | 3.017 |
| C | 21,3% | 3.735 |
| D | 5,6% | 972 |
| E | 2,9% | 512 |
| F | 2,1% | 365 |
| G | 3,0% | 521 |
| Totaal gelabeld | 100% | 17.508 |
| Label | Staven | Meerkerk buitengebied oost | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,1% | 3,4% | |
| A+++ | 3,4% | 7,5% | |
| A++ | 0,0% | 1,7% | |
| A+ | 0,0% | 2,8% | |
| A | 14,9% | 32,5% | |
| B | 33,3% | 17,2% | |
| C | 25,3% | 21,3% | |
| D | 5,7% | 5,6% | |
| E | 4,6% | 2,9% | |
| F | 5,7% | 2,1% | |
| G | 5,7% | 3,0% |
Meerkerk buitengebied oost Vijfheerenlanden
Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Meerkerk buitengebied oost | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,6% | 9,7% | |
| 1945–1964 | 9,2% | 11,4% | |
| 1965–1974 | 4,6% | 19,6% | |
| 1975–1991 | 17,2% | 21,9% | |
| 1992–2005 | 42,5% | 7,8% | |
| 2006–2014 | 13,8% | 10,7% | |
| 2015 en later | 8,0% | 18,9% |
Meerkerk buitengebied oost Vijfheerenlanden
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 42,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Meerkerk buitengebied oost | Vijfheerenlanden |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 74,7% | 10,1% | |
| Twee-onder-een-kap | 5,7% | 17,2% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 12,1% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 34,8% | |
| Appartement | 0,0% | 25,7% | |
| Onbekend type | 19,5% | 0,1% |
Meerkerk buitengebied oost Vijfheerenlanden
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 22,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 32
- 19,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 212 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 53,7% (87 van 162 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.