Groenpeil

Middelkoop in Vijfheerenlanden

Buurt in wijk Leerbroek buitengebied, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4245. 330 inwoners in 121 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 38 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 18,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
121
CBS 2025
Inwoners
330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 676.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
18,4%
EP-Online, 38 gelabeld
Dekking energielabels
31,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Middelkoop
Labelverdeling Middelkoop
LabelAandeelWoningen
A+++2,6%1
A7,9%3
B7,9%3
C18,4%7
D10,5%4
E18,4%7
F5,3%2
G28,9%11
Totaal gelabeld100%38
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%597
A+++7,5%1.316
A++1,7%292
A+2,8%485
A32,5%5.696
B17,2%3.017
C21,3%3.735
D5,6%972
E2,9%512
F2,1%365
G3,0%521
Totaal gelabeld100%17.508
Energielabels Middelkoop vergeleken met Vijfheerenlanden
LabelStavenMiddelkoopVijfheerenlanden
A++++0,0%3,4%
A+++2,6%7,5%
A++0,0%1,7%
A+0,0%2,8%
A7,9%32,5%
B7,9%17,2%
C18,4%21,3%
D10,5%5,6%
E18,4%2,9%
F5,3%2,1%
G28,9%3,0%

Middelkoop Vijfheerenlanden

Deze verdeling gaat over de 31,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Middelkoop vergeleken met Vijfheerenlanden
BouwperiodeStavenMiddelkoopVijfheerenlanden
vóór 194550,0%9,7%
1945–196415,8%11,4%
1965–197413,2%19,6%
1975–19917,9%21,9%
1992–20057,9%7,8%
2006–20142,6%10,7%
2015 en later2,6%18,9%

Middelkoop Vijfheerenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Middelkoop vergeleken met Vijfheerenlanden
WoningtypeStavenMiddelkoopVijfheerenlanden
Vrijstaand71,1%10,1%
Twee-onder-een-kap28,9%17,2%
Hoekwoning0,0%12,1%
Tussenwoning0,0%34,8%
Appartement0,0%25,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Middelkoop Vijfheerenlanden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
30
24,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
210 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Vijfheerenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.