Groenpeil

Tienhoven aan de Lek kern in Vijfheerenlanden

Buurt in wijk Tienhoven aan de Lek, gemeente Vijfheerenlanden, postcodegebied 4235. 185 inwoners in 70 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 43 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,1%.

Woningen
70
CBS 2025
Inwoners
185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 404.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
60,5%
EP-Online, 43 gelabeld
Dekking energielabels
61,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Tienhoven aan de Lek kern
Labelverdeling Tienhoven aan de Lek kern
LabelAandeelWoningen
A46,5%20
B14,0%6
C20,9%9
D2,3%1
E4,7%2
F4,7%2
G7,0%3
Totaal gelabeld100%43
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
Ter vergelijking: gemeente Vijfheerenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%597
A+++7,5%1.316
A++1,7%292
A+2,8%485
A32,5%5.696
B17,2%3.017
C21,3%3.735
D5,6%972
E2,9%512
F2,1%365
G3,0%521
Totaal gelabeld100%17.508
Energielabels Tienhoven aan de Lek kern vergeleken met Vijfheerenlanden
LabelStavenTienhoven aan de Lek kernVijfheerenlanden
A++++0,0%3,4%
A+++0,0%7,5%
A++0,0%1,7%
A+0,0%2,8%
A46,5%32,5%
B14,0%17,2%
C20,9%21,3%
D2,3%5,6%
E4,7%2,9%
F4,7%2,1%
G7,0%3,0%

Tienhoven aan de Lek kern Vijfheerenlanden

Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Tienhoven aan de Lek kern vergeleken met Vijfheerenlanden
BouwperiodeStavenTienhoven aan de Lek kernVijfheerenlanden
vóór 19459,3%9,7%
1945–196441,9%11,4%
1965–19740,0%19,6%
1975–19910,0%21,9%
1992–20052,3%7,8%
2006–201446,5%10,7%
2015 en later0,0%18,9%

Tienhoven aan de Lek kern Vijfheerenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Tienhoven aan de Lek kern vergeleken met Vijfheerenlanden
WoningtypeStavenTienhoven aan de Lek kernVijfheerenlanden
Vrijstaand16,3%10,1%
Twee-onder-een-kap32,6%17,2%
Hoekwoning14,0%12,1%
Tussenwoning14,0%34,8%
Appartement23,3%25,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Tienhoven aan de Lek kern Vijfheerenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
29
41,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
104 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Vijfheerenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.