Groenpeil

Vaart Zuid in Vlaardingen

Buurt in wijk Holy Zuid, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3136. 1.775 inwoners in 976 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 581 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
976
CBS 2025
Inwoners
1.775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
–
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
65,7%
EP-Online, 581 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vaart Zuid
Labelverdeling Vaart Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%3
A+++5,7%33
A++0,3%2
A+0,5%3
A53,5%311
B5,2%30
C4,3%25
D2,1%12
E5,9%34
F9,0%52
G13,1%76
Totaal gelabeld100%581
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,1%501
A++1,2%288
A+1,6%397
A31,4%7.634
B16,8%4.091
C21,9%5.332
D9,6%2.332
E7,2%1.762
F3,6%885
G2,9%713
Totaal gelabeld100%24.343
Energielabels Vaart Zuid vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenVaart ZuidVlaardingen
A++++0,5%1,7%
A+++5,7%2,1%
A++0,3%1,2%
A+0,5%1,6%
A53,5%31,4%
B5,2%16,8%
C4,3%21,9%
D2,1%9,6%
E5,9%7,2%
F9,0%3,6%
G13,1%2,9%

Vaart Zuid Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vaart Zuid vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenVaart ZuidVlaardingen
vóór 19450,0%14,6%
1945–19640,0%26,6%
1965–197438,4%19,5%
1975–19910,0%19,7%
1992–20059,5%5,9%
2006–201413,3%5,6%
2015 en later38,9%8,1%

Vaart Zuid Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vaart Zuid vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenVaart ZuidVlaardingen
Vrijstaand5,7%0,7%
Twee-onder-een-kap13,9%6,7%
Hoekwoning3,3%3,6%
Tussenwoning14,1%22,4%
Appartement63,0%66,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Vaart Zuid Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
292
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
961 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Holy Zuid

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.