Groenpeil

Vijfsluizen in Vlaardingen

Buurt in wijk Oostwijk, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3134. 680 inwoners in 307 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 385 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
307
CBS 2025
Inwoners
680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
39,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 385 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vijfsluizen
Labelverdeling Vijfsluizen
LabelAandeelWoningen
A++++37,4%144
A+++22,3%86
A++39,2%151
A+1,0%4
Totaal gelabeld100%385
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,0%497
A++1,2%283
A+1,6%383
A31,1%7.614
B16,5%4.034
C22,0%5.389
D10,0%2.459
E7,3%1.778
F3,7%897
G3,0%727
Totaal gelabeld100%24.469
Energielabels Vijfsluizen vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenVijfsluizenVlaardingen
A++++37,4%1,7%
A+++22,3%2,0%
A++39,2%1,2%
A+1,0%1,6%
A0,0%31,1%
B0,0%16,5%
C0,0%22,0%
D0,0%10,0%
E0,0%7,3%
F0,0%3,7%
G0,0%3,0%

Vijfsluizen Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vijfsluizen vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenVijfsluizenVlaardingen
vóór 19450,0%14,5%
1945–19640,3%26,4%
1965–19740,0%19,8%
1975–19910,0%19,6%
1992–20050,0%5,9%
2006–20140,0%5,6%
2015 en later99,7%8,1%

Vijfsluizen Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vijfsluizen vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenVijfsluizenVlaardingen
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap10,4%6,8%
Hoekwoning11,4%3,3%
Tussenwoning37,7%22,1%
Appartement40,3%67,1%
Onbekend type0,3%0,0%

Vijfsluizen Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
0
CBS 2022
Opgesteld vermogen
0 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oostwijk

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.