Groenpeil

Wetering in Vlaardingen

Buurt in wijk Westwijk, gemeente Vlaardingen, postcodegebied 3132. 3.600 inwoners in 1.726 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.203 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,0%.

Woningen
1.726
CBS 2025
Inwoners
3.600
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 285.000
CBS 2025, gemeente € 303.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
37,6%
EP-Online, 1.203 gelabeld
Dekking energielabels
69,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wetering
Labelverdeling Wetering
LabelAandeelWoningen
A++++10,0%120
A+++1,4%17
A++0,2%2
A+0,2%3
A17,7%213
B8,1%97
C24,7%297
D16,7%201
E15,7%189
F2,4%29
G2,9%35
Totaal gelabeld100%1.203
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
Ter vergelijking: gemeente Vlaardingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%408
A+++2,0%497
A++1,2%283
A+1,6%383
A31,1%7.614
B16,5%4.034
C22,0%5.389
D10,0%2.459
E7,3%1.778
F3,7%897
G3,0%727
Totaal gelabeld100%24.469
Energielabels Wetering vergeleken met Vlaardingen
LabelStavenWeteringVlaardingen
A++++10,0%1,7%
A+++1,4%2,0%
A++0,2%1,2%
A+0,2%1,6%
A17,7%31,1%
B8,1%16,5%
C24,7%22,0%
D16,7%10,0%
E15,7%7,3%
F2,4%3,7%
G2,9%3,0%

Wetering Vlaardingen

Deze verdeling gaat over de 69,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wetering vergeleken met Vlaardingen
BouwperiodeStavenWeteringVlaardingen
vóór 19450,0%14,5%
1945–196453,6%26,4%
1965–197413,1%19,8%
1975–19910,1%19,6%
1992–200514,7%5,9%
2006–20147,4%5,6%
2015 en later11,1%8,1%

Wetering Vlaardingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 53,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wetering vergeleken met Vlaardingen
WoningtypeStavenWeteringVlaardingen
Vrijstaand0,7%0,6%
Twee-onder-een-kap2,7%6,8%
Hoekwoning2,3%3,3%
Tussenwoning15,4%22,1%
Appartement78,9%67,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Wetering Vlaardingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
122
7,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 20,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
475 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Westwijk

Alle buurten in Vlaardingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.