Groenpeil

Baskensburg Zuid in Vlissingen

Buurt in wijk Middengebied, gemeente Vlissingen, postcodegebied 4382. 160 inwoners in 111 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 79 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,6%.

Woningen
111
CBS 2025
Inwoners
160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 161.000
CBS 2025, gemeente € 259.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
35,4%
EP-Online, 79 gelabeld
Dekking energielabels
71,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Baskensburg Zuid
Labelverdeling Baskensburg Zuid
LabelAandeelWoningen
A27,8%22
B7,6%6
C17,7%14
D20,3%16
E6,3%5
F5,1%4
G15,2%12
Totaal gelabeld100%79
Ter vergelijking: gemeente Vlissingen
Ter vergelijking: gemeente Vlissingen
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%183
A+++5,4%828
A++0,9%132
A+2,3%344
A25,8%3.937
B17,0%2.587
C25,1%3.823
D10,6%1.623
E6,0%921
F3,0%455
G2,7%409
Totaal gelabeld100%15.242
Energielabels Baskensburg Zuid vergeleken met Vlissingen
LabelStavenBaskensburg ZuidVlissingen
A++++0,0%1,2%
A+++0,0%5,4%
A++0,0%0,9%
A+0,0%2,3%
A27,8%25,8%
B7,6%17,0%
C17,7%25,1%
D20,3%10,6%
E6,3%6,0%
F5,1%3,0%
G15,2%2,7%

Baskensburg Zuid Vlissingen

Deze verdeling gaat over de 71,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Baskensburg Zuid vergeleken met Vlissingen
BouwperiodeStavenBaskensburg ZuidVlissingen
vóór 19450,0%13,7%
1945–196496,2%21,5%
1965–19742,5%18,2%
1975–19911,3%21,9%
1992–20050,0%10,5%
2006–20140,0%5,3%
2015 en later0,0%9,0%

Baskensburg Zuid Vlissingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 96,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Baskensburg Zuid vergeleken met Vlissingen
WoningtypeStavenBaskensburg ZuidVlissingen
Vrijstaand0,0%5,7%
Twee-onder-een-kap1,3%12,9%
Hoekwoning2,5%7,1%
Tussenwoning3,8%31,3%
Appartement92,4%42,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Baskensburg Zuid Vlissingen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Middengebied

Alle buurten in Vlissingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.