Paauwenburg West in Vlissingen
Buurt in wijk Paauwenburg - Westduin, gemeente Vlissingen, postcodegebied 4384. 2.030 inwoners in 898 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 417 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,6%.
- Woningen
- 898
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.030
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 430.000
- CBS 2025, gemeente € 259.000
- Koopwoningen
- 97,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 34,1%
- EP-Online, 417 gelabeld
- Dekking energielabels
- 46,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,7% | 3 |
| A++ | 1,0% | 4 |
| A+ | 1,7% | 7 |
| A | 14,1% | 59 |
| B | 16,5% | 69 |
| C | 43,2% | 180 |
| D | 15,6% | 65 |
| E | 5,3% | 22 |
| F | 1,2% | 5 |
| G | 0,7% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 417 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 183 |
| A+++ | 5,4% | 828 |
| A++ | 0,9% | 132 |
| A+ | 2,3% | 344 |
| A | 25,8% | 3.937 |
| B | 17,0% | 2.587 |
| C | 25,1% | 3.823 |
| D | 10,6% | 1.623 |
| E | 6,0% | 921 |
| F | 3,0% | 455 |
| G | 2,7% | 409 |
| Totaal gelabeld | 100% | 15.242 |
| Label | Staven | Paauwenburg West | Vlissingen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,2% | |
| A+++ | 0,7% | 5,4% | |
| A++ | 1,0% | 0,9% | |
| A+ | 1,7% | 2,3% | |
| A | 14,1% | 25,8% | |
| B | 16,5% | 17,0% | |
| C | 43,2% | 25,1% | |
| D | 15,6% | 10,6% | |
| E | 5,3% | 6,0% | |
| F | 1,2% | 3,0% | |
| G | 0,7% | 2,7% |
Paauwenburg West Vlissingen
Deze verdeling gaat over de 46,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Paauwenburg West | Vlissingen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 13,7% | |
| 1945–1964 | 7,9% | 21,5% | |
| 1965–1974 | 59,7% | 18,2% | |
| 1975–1991 | 25,4% | 21,9% | |
| 1992–2005 | 6,2% | 10,5% | |
| 2006–2014 | 0,7% | 5,3% | |
| 2015 en later | 0,0% | 9,0% |
Paauwenburg West Vlissingen
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Groeikernen en flats
Grootste groep in deze buurt: 59,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.
Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Paauwenburg West | Vlissingen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 31,7% | 5,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 41,0% | 12,9% | |
| Hoekwoning | 6,2% | 7,1% | |
| Tussenwoning | 18,7% | 31,3% | |
| Appartement | 1,9% | 42,9% | |
| Onbekend type | 0,5% | 0,1% |
Paauwenburg West Vlissingen
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 60,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 489
- 54,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.997 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 4
- 8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Paauwenburg - Westduin
- Paauwenburg Noordoost 808 woningen
- Paauwenburg Zuidoost 872 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 46,4% (417 van 898 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.