Groenpeil

Termaar in Voerendaal

Buurt in wijk Wijk 04 Klimmen, gemeente Voerendaal, postcodegebied 6343. 710 inwoners in 325 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 135 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 46,3%.

Woningen
325
CBS 2025
Inwoners
710
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 368.000
CBS 2025, gemeente € 353.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
29,6%
EP-Online, 135 gelabeld
Dekking energielabels
41,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Termaar
Labelverdeling Termaar
LabelAandeelWoningen
A++1,5%2
A+2,2%3
A9,6%13
B16,3%22
C39,3%53
D17,0%23
E5,9%8
F5,9%8
G2,2%3
Totaal gelabeld100%135
Ter vergelijking: gemeente Voerendaal
Ter vergelijking: gemeente Voerendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%12
A+++1,5%49
A++0,7%22
A+2,8%88
A21,0%669
B19,9%635
C26,1%831
D11,4%364
E7,1%227
F4,6%146
G4,4%140
Totaal gelabeld100%3.183
Energielabels Termaar vergeleken met Voerendaal
LabelStavenTermaarVoerendaal
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%1,5%
A++1,5%0,7%
A+2,2%2,8%
A9,6%21,0%
B16,3%19,9%
C39,3%26,1%
D17,0%11,4%
E5,9%7,1%
F5,9%4,6%
G2,2%4,4%

Termaar Voerendaal

Deze verdeling gaat over de 41,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Termaar vergeleken met Voerendaal
BouwperiodeStavenTermaarVoerendaal
vóór 19458,1%11,8%
1945–196415,6%24,6%
1965–197434,1%21,6%
1975–199140,7%21,0%
1992–20051,5%11,3%
2006–20140,0%5,4%
2015 en later0,0%4,3%

Termaar Voerendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Termaar vergeleken met Voerendaal
WoningtypeStavenTermaarVoerendaal
Vrijstaand33,3%24,4%
Twee-onder-een-kap48,1%33,4%
Hoekwoning8,9%12,9%
Tussenwoning8,9%16,3%
Appartement0,7%12,6%
Onbekend type0,0%0,4%

Termaar Voerendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
133
40,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
653 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Klimmen

Alle buurten in Voerendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.