Groenpeil

Centrumgebied-West in Voorne aan Zee

Buurt in wijk Centrumgebied, gemeente Voorne aan Zee, postcodegebied 3223. 195 inwoners in 117 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 85 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
117
CBS 2025
Inwoners
195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 310.000
CBS 2025, gemeente € 396.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
89,4%
EP-Online, 85 gelabeld
Dekking energielabels
72,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrumgebied-West
Labelverdeling Centrumgebied-West
LabelAandeelWoningen
A63,5%54
B25,9%22
C9,4%8
D1,2%1
Totaal gelabeld100%85
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%275
A+++2,7%580
A++1,8%382
A+3,6%768
A30,5%6.555
B20,8%4.477
C27,0%5.816
D5,6%1.208
E2,9%617
F1,9%400
G2,0%430
Totaal gelabeld100%21.508
Energielabels Centrumgebied-West vergeleken met Voorne aan Zee
LabelStavenCentrumgebied-WestVoorne aan Zee
A++++0,0%1,3%
A+++0,0%2,7%
A++0,0%1,8%
A+0,0%3,6%
A63,5%30,5%
B25,9%20,8%
C9,4%27,0%
D1,2%5,6%
E0,0%2,9%
F0,0%1,9%
G0,0%2,0%

Centrumgebied-West Voorne aan Zee

Deze verdeling gaat over de 72,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrumgebied-West vergeleken met Voorne aan Zee
BouwperiodeStavenCentrumgebied-WestVoorne aan Zee
vóór 19450,0%6,9%
1945–19641,2%7,9%
1965–19740,0%17,2%
1975–19911,2%33,9%
1992–200597,6%16,4%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later0,0%6,6%

Centrumgebied-West Voorne aan Zee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 97,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrumgebied-West vergeleken met Voorne aan Zee
WoningtypeStavenCentrumgebied-WestVoorne aan Zee
Vrijstaand1,2%12,5%
Twee-onder-een-kap1,2%14,3%
Hoekwoning2,4%8,5%
Tussenwoning10,6%32,4%
Appartement84,7%29,9%
Onbekend type0,0%2,4%

Centrumgebied-West Voorne aan Zee

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
8
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Centrumgebied

Alle buurten in Voorne aan Zee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.