Goudhoek in Voorne aan Zee
Buurt in wijk Oostvoorne, gemeente Voorne aan Zee, postcodegebied 3233. 825 inwoners in 399 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 126 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.
- Woningen
- 399
- CBS 2025
- Inwoners
- 825
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 317.000
- CBS 2025, gemeente € 396.000
- Koopwoningen
- 33,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,2%
- EP-Online, 126 gelabeld
- Dekking energielabels
- 31,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 3,2% | 4 |
| A+ | 4,0% | 5 |
| A | 21,4% | 27 |
| B | 16,7% | 21 |
| C | 33,3% | 42 |
| D | 13,5% | 17 |
| E | 6,3% | 8 |
| F | 0,8% | 1 |
| G | 0,8% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 126 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 275 |
| A+++ | 2,7% | 580 |
| A++ | 1,8% | 382 |
| A+ | 3,6% | 768 |
| A | 30,5% | 6.555 |
| B | 20,8% | 4.477 |
| C | 27,0% | 5.816 |
| D | 5,6% | 1.208 |
| E | 2,9% | 617 |
| F | 1,9% | 400 |
| G | 2,0% | 430 |
| Totaal gelabeld | 100% | 21.508 |
| Label | Staven | Goudhoek | Voorne aan Zee |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,3% | |
| A+++ | 0,0% | 2,7% | |
| A++ | 3,2% | 1,8% | |
| A+ | 4,0% | 3,6% | |
| A | 21,4% | 30,5% | |
| B | 16,7% | 20,8% | |
| C | 33,3% | 27,0% | |
| D | 13,5% | 5,6% | |
| E | 6,3% | 2,9% | |
| F | 0,8% | 1,9% | |
| G | 0,8% | 2,0% |
Goudhoek Voorne aan Zee
Deze verdeling gaat over de 31,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Goudhoek | Voorne aan Zee |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,0% | 6,9% | |
| 1945–1964 | 42,1% | 7,9% | |
| 1965–1974 | 36,5% | 17,2% | |
| 1975–1991 | 11,9% | 33,9% | |
| 1992–2005 | 4,0% | 16,4% | |
| 2006–2014 | 1,6% | 11,1% | |
| 2015 en later | 0,0% | 6,6% |
Goudhoek Voorne aan Zee
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 42,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Goudhoek | Voorne aan Zee |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 11,9% | 12,5% | |
| Twee-onder-een-kap | 23,0% | 14,3% | |
| Hoekwoning | 21,4% | 8,5% | |
| Tussenwoning | 36,5% | 32,4% | |
| Appartement | 7,1% | 29,9% | |
| Onbekend type | 0,0% | 2,4% |
Goudhoek Voorne aan Zee
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 2
- 4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Oostvoorne
- De Waranda 112 woningen
- Duinoord 94 woningen
- Kruiningergors 73 woningen
- Oostvoorne 2.209 woningen
- Verspreide huizen in het Oosten 380 woningen
- Vogelenzang 532 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 31,6% (126 van 399 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.