Groenpeil

Poldergebied Nieuwenhoorn in Voorne aan Zee

Buurt in wijk Oudenhoorn, gemeente Voorne aan Zee, postcodegebied 3227. 165 inwoners in 69 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 24 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
69
CBS 2025
Inwoners
165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 627.000
CBS 2025, gemeente € 396.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
41,7%
EP-Online, 24 gelabeld
Dekking energielabels
34,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Poldergebied Nieuwenhoorn
Labelverdeling Poldergebied Nieuwenhoorn
LabelAandeelWoningen
A+++4,2%1
A++12,5%3
A+4,2%1
A12,5%3
B8,3%2
C12,5%3
D12,5%3
E12,5%3
F4,2%1
G16,7%4
Totaal gelabeld100%24
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%275
A+++2,7%580
A++1,8%382
A+3,6%768
A30,5%6.555
B20,8%4.477
C27,0%5.816
D5,6%1.208
E2,9%617
F1,9%400
G2,0%430
Totaal gelabeld100%21.508
Energielabels Poldergebied Nieuwenhoorn vergeleken met Voorne aan Zee
LabelStavenPoldergebied NieuwenhoornVoorne aan Zee
A++++0,0%1,3%
A+++4,2%2,7%
A++12,5%1,8%
A+4,2%3,6%
A12,5%30,5%
B8,3%20,8%
C12,5%27,0%
D12,5%5,6%
E12,5%2,9%
F4,2%1,9%
G16,7%2,0%

Poldergebied Nieuwenhoorn Voorne aan Zee

Deze verdeling gaat over de 34,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Poldergebied Nieuwenhoorn vergeleken met Voorne aan Zee
BouwperiodeStavenPoldergebied NieuwenhoornVoorne aan Zee
vóór 194533,3%6,9%
1945–196412,5%7,9%
1965–19744,2%17,2%
1975–199112,5%33,9%
1992–200520,8%16,4%
2006–201412,5%11,1%
2015 en later4,2%6,6%

Poldergebied Nieuwenhoorn Voorne aan Zee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Poldergebied Nieuwenhoorn vergeleken met Voorne aan Zee
WoningtypeStavenPoldergebied NieuwenhoornVoorne aan Zee
Vrijstaand75,0%12,5%
Twee-onder-een-kap8,3%14,3%
Hoekwoning8,3%8,5%
Tussenwoning8,3%32,4%
Appartement0,0%29,9%
Onbekend type0,0%2,4%

Poldergebied Nieuwenhoorn Voorne aan Zee

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Oudenhoorn

Alle buurten in Voorne aan Zee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.