Groenpeil

Rockanje in Voorne aan Zee

Buurt in wijk Rockanje, gemeente Voorne aan Zee, postcodegebied 3235. 1.500 inwoners in 836 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 467 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,0%.

Woningen
836
CBS 2025
Inwoners
1.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 427.000
CBS 2025, gemeente € 396.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
70,2%
EP-Online, 467 gelabeld
Dekking energielabels
55,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rockanje
Labelverdeling Rockanje
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%6
A+++5,4%25
A++2,1%10
A+1,5%7
A30,2%141
B29,8%139
C12,4%58
D6,9%32
E4,5%21
F3,4%16
G2,6%12
Totaal gelabeld100%467
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
Ter vergelijking: gemeente Voorne aan Zee
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%310
A+++2,7%591
A++1,8%389
A+3,6%785
A30,6%6.588
B20,8%4.478
C26,8%5.774
D5,5%1.191
E2,9%617
F1,9%403
G2,0%425
Totaal gelabeld100%21.551
Energielabels Rockanje vergeleken met Voorne aan Zee
LabelStavenRockanjeVoorne aan Zee
A++++1,3%1,4%
A+++5,4%2,7%
A++2,1%1,8%
A+1,5%3,6%
A30,2%30,6%
B29,8%20,8%
C12,4%26,8%
D6,9%5,5%
E4,5%2,9%
F3,4%1,9%
G2,6%2,0%

Rockanje Voorne aan Zee

Deze verdeling gaat over de 55,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rockanje vergeleken met Voorne aan Zee
BouwperiodeStavenRockanjeVoorne aan Zee
vóór 194511,3%7,0%
1945–196412,4%7,9%
1965–197414,6%17,1%
1975–19914,5%33,8%
1992–20058,1%16,4%
2006–201440,7%11,0%
2015 en later8,4%6,8%

Rockanje Voorne aan Zee

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rockanje vergeleken met Voorne aan Zee
WoningtypeStavenRockanjeVoorne aan Zee
Vrijstaand23,8%12,6%
Twee-onder-een-kap13,1%14,2%
Hoekwoning3,0%8,7%
Tussenwoning10,1%32,3%
Appartement50,1%29,9%
Onbekend type0,0%2,3%

Rockanje Voorne aan Zee

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
10
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Rockanje

Alle buurten in Voorne aan Zee

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.