Groenpeil

Menaam Oost in Waadhoeke

Buurt in wijk Menaam, gemeente Waadhoeke, postcodegebied 9036. 1.450 inwoners in 742 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 405 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
742
CBS 2025
Inwoners
1.450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 227.000
CBS 2025, gemeente € 269.000
Koopwoningen
59,0%
CBS 2025
Label A of B
24,9%
EP-Online, 405 gelabeld
Dekking energielabels
54,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Menaam Oost
Labelverdeling Menaam Oost
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%5
A++0,5%2
A8,1%33
B15,1%61
C41,0%166
D15,8%64
E10,6%43
F2,7%11
G4,9%20
Totaal gelabeld100%405
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,8%472
A++1,0%123
A+2,2%270
A28,9%3.571
B14,6%1.804
C24,4%3.024
D8,3%1.030
E5,1%629
F3,9%484
G7,2%891
Totaal gelabeld100%12.369
Energielabels Menaam Oost vergeleken met Waadhoeke
LabelStavenMenaam OostWaadhoeke
A++++0,0%0,6%
A+++1,2%3,8%
A++0,5%1,0%
A+0,0%2,2%
A8,1%28,9%
B15,1%14,6%
C41,0%24,4%
D15,8%8,3%
E10,6%5,1%
F2,7%3,9%
G4,9%7,2%

Menaam Oost Waadhoeke

Deze verdeling gaat over de 54,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Menaam Oost vergeleken met Waadhoeke
BouwperiodeStavenMenaam OostWaadhoeke
vóór 194514,8%22,5%
1945–19643,2%11,6%
1965–197440,7%20,8%
1975–199126,2%19,7%
1992–200514,1%12,3%
2006–20140,0%7,0%
2015 en later1,0%6,2%

Menaam Oost Waadhoeke

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Menaam Oost vergeleken met Waadhoeke
WoningtypeStavenMenaam OostWaadhoeke
Vrijstaand17,3%28,0%
Twee-onder-een-kap57,8%37,8%
Hoekwoning1,7%6,5%
Tussenwoning2,5%14,8%
Appartement20,7%12,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Menaam Oost Waadhoeke

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
245
33,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
838 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Menaam

Alle buurten in Waadhoeke

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.