Groenpeil

Oosterbierum in Waadhoeke

Buurt in wijk Oosterbierum, gemeente Waadhoeke, postcodegebied 8854. 450 inwoners in 211 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 129 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
211
CBS 2025
Inwoners
450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 228.000
CBS 2025, gemeente € 269.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
42,6%
EP-Online, 129 gelabeld
Dekking energielabels
61,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oosterbierum
Labelverdeling Oosterbierum
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%1
A++3,1%4
A+2,3%3
A23,3%30
B13,2%17
C32,6%42
D6,2%8
E6,2%8
F3,9%5
G8,5%11
Totaal gelabeld100%129
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,8%472
A++1,0%123
A+2,2%270
A28,9%3.571
B14,6%1.804
C24,4%3.024
D8,3%1.030
E5,1%629
F3,9%484
G7,2%891
Totaal gelabeld100%12.369
Energielabels Oosterbierum vergeleken met Waadhoeke
LabelStavenOosterbierumWaadhoeke
A++++0,0%0,6%
A+++0,8%3,8%
A++3,1%1,0%
A+2,3%2,2%
A23,3%28,9%
B13,2%14,6%
C32,6%24,4%
D6,2%8,3%
E6,2%5,1%
F3,9%3,9%
G8,5%7,2%

Oosterbierum Waadhoeke

Deze verdeling gaat over de 61,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oosterbierum vergeleken met Waadhoeke
BouwperiodeStavenOosterbierumWaadhoeke
vóór 194528,7%22,5%
1945–196420,2%11,6%
1965–197417,1%20,8%
1975–199123,3%19,7%
1992–20057,0%12,3%
2006–20142,3%7,0%
2015 en later1,6%6,2%

Oosterbierum Waadhoeke

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 28,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oosterbierum vergeleken met Waadhoeke
WoningtypeStavenOosterbierumWaadhoeke
Vrijstaand34,9%28,0%
Twee-onder-een-kap48,8%37,8%
Hoekwoning4,7%6,5%
Tussenwoning10,1%14,8%
Appartement1,6%12,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Oosterbierum Waadhoeke

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
68
32,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
377 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Waadhoeke

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.