Groenpeil

St.-Annaparochie Noordoost in Waadhoeke

Buurt in wijk St.-Annaparochie, gemeente Waadhoeke, postcodegebied 9076. 1.595 inwoners in 754 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 533 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
754
CBS 2025
Inwoners
1.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 234.000
CBS 2025, gemeente € 269.000
Koopwoningen
54,0%
CBS 2025
Label A of B
67,4%
EP-Online, 533 gelabeld
Dekking energielabels
70,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling St.-Annaparochie Noordoost
Labelverdeling St.-Annaparochie Noordoost
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++5,3%28
A++0,6%3
A+4,3%23
A43,3%231
B13,7%73
C16,3%87
D6,2%33
E5,1%27
F1,5%8
G3,6%19
Totaal gelabeld100%533
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,8%472
A++1,0%123
A+2,2%270
A28,9%3.571
B14,6%1.804
C24,4%3.024
D8,3%1.030
E5,1%629
F3,9%484
G7,2%891
Totaal gelabeld100%12.369
Energielabels St.-Annaparochie Noordoost vergeleken met Waadhoeke
LabelStavenSt.-Annaparochie NoordoostWaadhoeke
A++++0,2%0,6%
A+++5,3%3,8%
A++0,6%1,0%
A+4,3%2,2%
A43,3%28,9%
B13,7%14,6%
C16,3%24,4%
D6,2%8,3%
E5,1%5,1%
F1,5%3,9%
G3,6%7,2%

St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke

Deze verdeling gaat over de 70,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes St.-Annaparochie Noordoost vergeleken met Waadhoeke
BouwperiodeStavenSt.-Annaparochie NoordoostWaadhoeke
vóór 194513,5%22,5%
1945–196419,1%11,6%
1965–19744,3%20,8%
1975–199126,8%19,7%
1992–200513,1%12,3%
2006–201411,1%7,0%
2015 en later12,0%6,2%

St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes St.-Annaparochie Noordoost vergeleken met Waadhoeke
WoningtypeStavenSt.-Annaparochie NoordoostWaadhoeke
Vrijstaand16,7%28,0%
Twee-onder-een-kap51,6%37,8%
Hoekwoning7,5%6,5%
Tussenwoning16,7%14,8%
Appartement7,5%12,5%
Onbekend type0,0%0,4%

St.-Annaparochie Noordoost Waadhoeke

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
288
38,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
935 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk St.-Annaparochie

Alle buurten in Waadhoeke

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.