Groenpeil

St.-Jacobiparochie Zuid in Waadhoeke

Buurt in wijk St.-Jacobiparochie, gemeente Waadhoeke, postcodegebied 9079. 680 inwoners in 324 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 186 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,0%.

Woningen
324
CBS 2025
Inwoners
680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 235.000
CBS 2025, gemeente € 269.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 186 gelabeld
Dekking energielabels
57,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling St.-Jacobiparochie Zuid
Labelverdeling St.-Jacobiparochie Zuid
LabelAandeelWoningen
A+3,2%6
A28,5%53
B17,2%32
C23,1%43
D8,6%16
E8,6%16
F4,8%9
G5,9%11
Totaal gelabeld100%186
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
Ter vergelijking: gemeente Waadhoeke
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,8%472
A++1,0%123
A+2,2%270
A28,9%3.571
B14,6%1.804
C24,4%3.024
D8,3%1.030
E5,1%629
F3,9%484
G7,2%891
Totaal gelabeld100%12.369
Energielabels St.-Jacobiparochie Zuid vergeleken met Waadhoeke
LabelStavenSt.-Jacobiparochie ZuidWaadhoeke
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%3,8%
A++0,0%1,0%
A+3,2%2,2%
A28,5%28,9%
B17,2%14,6%
C23,1%24,4%
D8,6%8,3%
E8,6%5,1%
F4,8%3,9%
G5,9%7,2%

St.-Jacobiparochie Zuid Waadhoeke

Deze verdeling gaat over de 57,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes St.-Jacobiparochie Zuid vergeleken met Waadhoeke
BouwperiodeStavenSt.-Jacobiparochie ZuidWaadhoeke
vóór 194521,5%22,5%
1945–196426,3%11,6%
1965–197421,5%20,8%
1975–199112,4%19,7%
1992–200517,7%12,3%
2006–20140,5%7,0%
2015 en later0,0%6,2%

St.-Jacobiparochie Zuid Waadhoeke

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes St.-Jacobiparochie Zuid vergeleken met Waadhoeke
WoningtypeStavenSt.-Jacobiparochie ZuidWaadhoeke
Vrijstaand34,4%28,0%
Twee-onder-een-kap38,7%37,8%
Hoekwoning7,0%6,5%
Tussenwoning19,4%14,8%
Appartement0,5%12,5%
Onbekend type0,0%0,4%

St.-Jacobiparochie Zuid Waadhoeke

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
123
38,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
505 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk St.-Jacobiparochie

Alle buurten in Waadhoeke

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.