Groenpeil

Aalst in Waalre

Buurt in wijk Wijk 00 Waalre, gemeente Waalre, postcodegebied 5582 en postcodegebied 5583. 3.850 inwoners in 1.921 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.299 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,0%.

Woningen
1.921
CBS 2025
Inwoners
3.850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 567.000
CBS 2025, gemeente € 531.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
62,4%
EP-Online, 1.299 gelabeld
Dekking energielabels
67,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Aalst
Labelverdeling Aalst
LabelAandeelWoningen
A++++3,3%43
A+++4,3%56
A++0,4%5
A+7,6%99
A31,6%411
B15,1%196
C18,7%243
D7,4%96
E4,8%62
F4,1%53
G2,7%35
Totaal gelabeld100%1.299
Ter vergelijking: gemeente Waalre
Ter vergelijking: gemeente Waalre
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%70
A+++4,1%195
A++1,7%82
A+4,3%203
A30,2%1.442
B16,3%778
C26,2%1.249
D7,4%354
E3,6%171
F2,6%126
G2,2%103
Totaal gelabeld100%4.773
Energielabels Aalst vergeleken met Waalre
LabelStavenAalstWaalre
A++++3,3%1,5%
A+++4,3%4,1%
A++0,4%1,7%
A+7,6%4,3%
A31,6%30,2%
B15,1%16,3%
C18,7%26,2%
D7,4%7,4%
E4,8%3,6%
F4,1%2,6%
G2,7%2,2%

Aalst Waalre

Deze verdeling gaat over de 67,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Aalst vergeleken met Waalre
BouwperiodeStavenAalstWaalre
vóór 194513,3%7,6%
1945–196423,7%16,1%
1965–19742,9%15,9%
1975–199110,7%23,5%
1992–200516,1%14,6%
2006–201419,6%13,6%
2015 en later13,7%8,6%

Aalst Waalre

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Aalst vergeleken met Waalre
WoningtypeStavenAalstWaalre
Vrijstaand18,5%19,0%
Twee-onder-een-kap16,9%27,6%
Hoekwoning7,1%9,7%
Tussenwoning11,1%22,8%
Appartement46,4%20,6%
Onbekend type0,0%0,3%

Aalst Waalre

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
434
22,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.129 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Waalre

Alle buurten in Waalre

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.