Groenpeil

Noordkade in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 03, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2741. 930 inwoners in 335 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 179 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,1%.

Woningen
335
CBS 2025
Inwoners
930
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 179 gelabeld
Dekking energielabels
53,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noordkade
Labelverdeling Noordkade
LabelAandeelWoningen
A+++14,0%25
A++2,2%4
A+2,2%4
A29,1%52
B8,4%15
C15,1%27
D10,1%18
E5,0%9
F5,6%10
G8,4%15
Totaal gelabeld100%179
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%507
A+++11,7%1.193
A++2,6%267
A+1,6%158
A33,3%3.392
B13,9%1.410
C17,8%1.815
D7,3%743
E3,9%398
F1,6%159
G1,3%136
Totaal gelabeld100%10.178
Energielabels Noordkade vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenNoordkadeWaddinxveen
A++++0,0%5,0%
A+++14,0%11,7%
A++2,2%2,6%
A+2,2%1,6%
A29,1%33,3%
B8,4%13,9%
C15,1%17,8%
D10,1%7,3%
E5,0%3,9%
F5,6%1,6%
G8,4%1,3%

Noordkade Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 53,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordkade vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenNoordkadeWaddinxveen
vóór 194525,1%3,8%
1945–19646,7%12,8%
1965–197416,2%18,9%
1975–19917,8%21,7%
1992–20059,5%7,2%
2006–201421,8%14,5%
2015 en later12,8%21,1%

Noordkade Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 25,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noordkade vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenNoordkadeWaddinxveen
Vrijstaand30,2%5,6%
Twee-onder-een-kap22,3%14,0%
Hoekwoning5,6%8,2%
Tussenwoning22,3%36,4%
Appartement19,6%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Noordkade Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
87
26,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
336 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.