Groenpeil

Zeeheldenbuurt in Waddinxveen

Buurt in wijk Wijk 04, gemeente Waddinxveen, postcodegebied 2741. 570 inwoners in 277 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 215 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 17,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,5%.

Woningen
277
CBS 2025
Inwoners
570
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 436.000
CBS 2025, gemeente € 417.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
17,7%
EP-Online, 215 gelabeld
Dekking energielabels
77,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeheldenbuurt
Labelverdeling Zeeheldenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++1,4%3
A++0,9%2
A+2,3%5
A8,4%18
B4,2%9
C22,8%49
D24,2%52
E15,8%34
F9,8%21
G9,8%21
Totaal gelabeld100%215
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
Ter vergelijking: gemeente Waddinxveen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%503
A+++11,2%1.147
A++2,4%246
A+1,4%139
A32,8%3.356
B13,7%1.402
C17,8%1.819
D8,4%859
E4,3%435
F1,7%170
G1,4%143
Totaal gelabeld100%10.219
Energielabels Zeeheldenbuurt vergeleken met Waddinxveen
LabelStavenZeeheldenbuurtWaddinxveen
A++++0,5%4,9%
A+++1,4%11,2%
A++0,9%2,4%
A+2,3%1,4%
A8,4%32,8%
B4,2%13,7%
C22,8%17,8%
D24,2%8,4%
E15,8%4,3%
F9,8%1,7%
G9,8%1,4%

Zeeheldenbuurt Waddinxveen

Deze verdeling gaat over de 77,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeheldenbuurt vergeleken met Waddinxveen
BouwperiodeStavenZeeheldenbuurtWaddinxveen
vóór 194550,7%4,0%
1945–196414,0%13,1%
1965–197426,0%19,2%
1975–19910,0%21,6%
1992–20056,5%7,3%
2006–20141,9%14,7%
2015 en later0,9%20,2%

Zeeheldenbuurt Waddinxveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeheldenbuurt vergeleken met Waddinxveen
WoningtypeStavenZeeheldenbuurtWaddinxveen
Vrijstaand20,0%5,5%
Twee-onder-een-kap28,4%14,3%
Hoekwoning8,4%7,9%
Tussenwoning17,7%36,7%
Appartement25,6%35,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Zeeheldenbuurt Waddinxveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
79
28,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
329 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04

Alle buurten in Waddinxveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.