Groenpeil

Bovenbuurt in Wageningen

Buurt in wijk Boven- en Benedenbuurt, gemeente Wageningen, postcodegebied 6706. 2.970 inwoners in 1.351 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 954 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,6%.

Woningen
1.351
CBS 2025
Inwoners
2.970
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 331.000
CBS 2025, gemeente € 362.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
52,8%
EP-Online, 954 gelabeld
Dekking energielabels
70,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bovenbuurt
Labelverdeling Bovenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%1
A+5,9%56
A40,6%387
B6,3%60
C15,9%152
D13,5%129
E10,0%95
F3,5%33
G4,3%41
Totaal gelabeld100%954
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
Ter vergelijking: gemeente Wageningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%242
A+++4,0%552
A++1,3%177
A+2,9%391
A31,1%4.267
B15,5%2.129
C23,1%3.169
D8,8%1.212
E4,6%636
F2,0%280
G4,7%650
Totaal gelabeld100%13.705
Energielabels Bovenbuurt vergeleken met Wageningen
LabelStavenBovenbuurtWageningen
A++++0,0%1,8%
A+++0,1%4,0%
A++0,0%1,3%
A+5,9%2,9%
A40,6%31,1%
B6,3%15,5%
C15,9%23,1%
D13,5%8,8%
E10,0%4,6%
F3,5%2,0%
G4,3%4,7%

Bovenbuurt Wageningen

Deze verdeling gaat over de 70,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bovenbuurt vergeleken met Wageningen
BouwperiodeStavenBovenbuurtWageningen
vóór 19456,3%8,2%
1945–196443,3%14,0%
1965–19749,5%19,8%
1975–19910,4%19,6%
1992–20050,5%8,4%
2006–201439,9%12,3%
2015 en later0,0%17,7%

Bovenbuurt Wageningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 43,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bovenbuurt vergeleken met Wageningen
WoningtypeStavenBovenbuurtWageningen
Vrijstaand3,4%5,2%
Twee-onder-een-kap8,4%10,1%
Hoekwoning6,2%6,3%
Tussenwoning11,5%19,4%
Appartement70,5%58,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Bovenbuurt Wageningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
20,0%
CBS 2024
Installaties
307
22,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
831 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Boven- en Benedenbuurt

Alle buurten in Wageningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.