Groenpeil

Oud-Wassenaar in Wassenaar

Buurt in wijk Wijk 00 Zuidwestelijk deel der gemeente, gemeente Wassenaar, postcodegebied 2243. 675 inwoners in 402 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 253 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,6%.

Woningen
402
CBS 2025
Inwoners
675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.164.000
CBS 2025, gemeente € 745.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
76,3%
EP-Online, 253 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud-Wassenaar
Labelverdeling Oud-Wassenaar
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%2
A+2,0%5
A54,2%137
B19,4%49
C10,7%27
D3,2%8
E2,8%7
F5,1%13
G2,0%5
Totaal gelabeld100%253
Ter vergelijking: gemeente Wassenaar
Ter vergelijking: gemeente Wassenaar
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%14
A+++3,2%264
A++2,6%212
A+3,3%270
A27,6%2.265
B14,8%1.213
C21,1%1.736
D11,2%918
E6,8%559
F5,1%417
G4,2%348
Totaal gelabeld100%8.216
Energielabels Oud-Wassenaar vergeleken met Wassenaar
LabelStavenOud-WassenaarWassenaar
A++++0,0%0,2%
A+++0,8%3,2%
A++0,0%2,6%
A+2,0%3,3%
A54,2%27,6%
B19,4%14,8%
C10,7%21,1%
D3,2%11,2%
E2,8%6,8%
F5,1%5,1%
G2,0%4,2%

Oud-Wassenaar Wassenaar

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud-Wassenaar vergeleken met Wassenaar
BouwperiodeStavenOud-WassenaarWassenaar
vóór 194526,9%28,9%
1945–19642,4%16,8%
1965–19742,8%19,0%
1975–199119,0%17,3%
1992–200544,3%8,1%
2006–20143,6%4,4%
2015 en later1,2%5,3%

Oud-Wassenaar Wassenaar

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 44,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud-Wassenaar vergeleken met Wassenaar
WoningtypeStavenOud-WassenaarWassenaar
Vrijstaand17,4%9,9%
Twee-onder-een-kap4,7%16,7%
Hoekwoning1,6%7,4%
Tussenwoning1,2%31,9%
Appartement75,1%34,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Oud-Wassenaar Wassenaar

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
17
4,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
219 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zuidwestelijk deel der gemeente

Alle buurten in Wassenaar

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.