Groenpeil

Biest in Weert

Buurt in wijk Wijk 12 Biest, gemeente Weert, postcodegebied 6001 en postcodegebied 6004. 2.290 inwoners in 1.054 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 552 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.054
CBS 2025
Inwoners
2.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 335.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
37,3%
EP-Online, 552 gelabeld
Dekking energielabels
52,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Biest
Labelverdeling Biest
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++3,8%21
A++4,9%27
A+1,1%6
A16,8%93
B10,5%58
C27,4%151
D12,1%67
E12,5%69
F6,2%34
G4,5%25
Totaal gelabeld100%552
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%137
A+++2,9%432
A++1,5%227
A+2,6%386
A29,8%4.482
B18,0%2.706
C22,2%3.338
D9,1%1.372
E4,6%697
F2,8%426
G5,5%819
Totaal gelabeld100%15.022
Energielabels Biest vergeleken met Weert
LabelStavenBiestWeert
A++++0,2%0,9%
A+++3,8%2,9%
A++4,9%1,5%
A+1,1%2,6%
A16,8%29,8%
B10,5%18,0%
C27,4%22,2%
D12,1%9,1%
E12,5%4,6%
F6,2%2,8%
G4,5%5,5%

Biest Weert

Deze verdeling gaat over de 52,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Biest vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenBiestWeert
vóór 19459,6%6,0%
1945–196459,8%24,8%
1965–19745,3%16,9%
1975–19919,4%24,1%
1992–20053,6%12,5%
2006–20145,4%10,3%
2015 en later6,9%5,4%

Biest Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 59,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Biest vergeleken met Weert
WoningtypeStavenBiestWeert
Vrijstaand11,1%16,8%
Twee-onder-een-kap33,5%20,9%
Hoekwoning9,2%6,6%
Tussenwoning23,4%17,3%
Appartement22,6%34,3%
Onbekend type0,2%4,1%

Biest Weert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
334
31,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.263 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.