Groenpeil

Keent in Weert

Buurt in wijk Wijk 21 Keent, gemeente Weert, postcodegebied 6006. 4.605 inwoners in 2.288 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.653 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
2.288
CBS 2025
Inwoners
4.605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 278.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 1.653 gelabeld
Dekking energielabels
72,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Keent
Labelverdeling Keent
LabelAandeelWoningen
A+++0,1%2
A++3,1%51
A+2,5%41
A32,7%541
B18,7%309
C12,9%213
D13,3%220
E9,6%159
F3,5%58
G3,6%59
Totaal gelabeld100%1.653
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%137
A+++2,9%432
A++1,5%227
A+2,6%386
A29,8%4.482
B18,0%2.706
C22,2%3.338
D9,1%1.372
E4,6%697
F2,8%426
G5,5%819
Totaal gelabeld100%15.022
Energielabels Keent vergeleken met Weert
LabelStavenKeentWeert
A++++0,0%0,9%
A+++0,1%2,9%
A++3,1%1,5%
A+2,5%2,6%
A32,7%29,8%
B18,7%18,0%
C12,9%22,2%
D13,3%9,1%
E9,6%4,6%
F3,5%2,8%
G3,6%5,5%

Keent Weert

Deze verdeling gaat over de 72,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Keent vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenKeentWeert
vóór 19455,2%6,0%
1945–196448,3%24,8%
1965–197415,8%16,9%
1975–19912,6%24,1%
1992–200516,9%12,5%
2006–20149,5%10,3%
2015 en later1,6%5,4%

Keent Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Keent vergeleken met Weert
WoningtypeStavenKeentWeert
Vrijstaand6,4%16,8%
Twee-onder-een-kap14,7%20,9%
Hoekwoning6,8%6,6%
Tussenwoning15,0%17,3%
Appartement56,7%34,3%
Onbekend type0,3%4,1%

Keent Weert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
508
22,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.862 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
25 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 21 Keent

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.