Groenpeil

Leuken in Weert

Buurt in wijk Wijk 24 Leuken, gemeente Weert, postcodegebied 6004. 4.125 inwoners in 1.728 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 958 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.728
CBS 2025
Inwoners
4.125
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 358.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
60,3%
EP-Online, 958 gelabeld
Dekking energielabels
55,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leuken
Labelverdeling Leuken
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%48
A+++4,1%39
A++1,1%11
A+3,8%36
A32,6%312
B13,8%132
C26,7%256
D8,1%78
E2,5%24
F1,3%12
G1,0%10
Totaal gelabeld100%958
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%137
A+++2,9%432
A++1,5%227
A+2,6%386
A29,8%4.482
B18,0%2.706
C22,2%3.338
D9,1%1.372
E4,6%697
F2,8%426
G5,5%819
Totaal gelabeld100%15.022
Energielabels Leuken vergeleken met Weert
LabelStavenLeukenWeert
A++++5,0%0,9%
A+++4,1%2,9%
A++1,1%1,5%
A+3,8%2,6%
A32,6%29,8%
B13,8%18,0%
C26,7%22,2%
D8,1%9,1%
E2,5%4,6%
F1,3%2,8%
G1,0%5,5%

Leuken Weert

Deze verdeling gaat over de 55,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leuken vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenLeukenWeert
vóór 19452,1%6,0%
1945–196415,1%24,8%
1965–197430,8%16,9%
1975–199123,9%24,1%
1992–20055,2%12,5%
2006–201414,4%10,3%
2015 en later8,5%5,4%

Leuken Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 30,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leuken vergeleken met Weert
WoningtypeStavenLeukenWeert
Vrijstaand14,1%16,8%
Twee-onder-een-kap34,7%20,9%
Hoekwoning9,1%6,6%
Tussenwoning31,2%17,3%
Appartement11,0%34,3%
Onbekend type0,0%4,1%

Leuken Weert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
798
46,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.100 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 24 Leuken

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.