Groenpeil

Maaspoort in Weert

Buurt in wijk Wijk 11 Weert-Centrum, gemeente Weert, postcodegebied 6001 en postcodegebied 6004. 1.465 inwoners in 805 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 518 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
805
CBS 2025
Inwoners
1.465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 384.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
63,1%
EP-Online, 518 gelabeld
Dekking energielabels
64,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Maaspoort
Labelverdeling Maaspoort
LabelAandeelWoningen
A+++5,8%30
A++3,5%18
A+2,1%11
A44,2%229
B7,5%39
C16,2%84
D5,8%30
E6,6%34
F4,2%22
G4,1%21
Totaal gelabeld100%518
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%138
A+++2,9%438
A++1,5%233
A+2,6%396
A30,0%4.506
B18,0%2.701
C22,2%3.338
D9,1%1.371
E4,5%684
F2,8%423
G5,4%809
Totaal gelabeld100%15.037
Energielabels Maaspoort vergeleken met Weert
LabelStavenMaaspoortWeert
A++++0,0%0,9%
A+++5,8%2,9%
A++3,5%1,5%
A+2,1%2,6%
A44,2%30,0%
B7,5%18,0%
C16,2%22,2%
D5,8%9,1%
E6,6%4,5%
F4,2%2,8%
G4,1%5,4%

Maaspoort Weert

Deze verdeling gaat over de 64,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Maaspoort vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenMaaspoortWeert
vóór 194515,8%6,0%
1945–196427,8%24,7%
1965–197413,5%17,0%
1975–199110,8%24,1%
1992–20052,9%12,5%
2006–20149,7%10,4%
2015 en later19,5%5,4%

Maaspoort Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Maaspoort vergeleken met Weert
WoningtypeStavenMaaspoortWeert
Vrijstaand13,9%16,8%
Twee-onder-een-kap14,3%20,8%
Hoekwoning4,4%6,7%
Tussenwoning10,8%17,4%
Appartement56,6%34,2%
Onbekend type0,0%4,1%

Maaspoort Weert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
167
20,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
661 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Weert-Centrum

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.