Groenpeil

Swartbroek in Weert

Buurt in wijk Wijk 33 Swartbroek, gemeente Weert, postcodegebied 6005. 605 inwoners in 260 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 144 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
260
CBS 2025
Inwoners
605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 380.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
56,3%
EP-Online, 144 gelabeld
Dekking energielabels
55,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Swartbroek
Labelverdeling Swartbroek
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A+++4,9%7
A++5,6%8
A+2,1%3
A25,7%37
B17,4%25
C25,7%37
D4,2%6
E2,1%3
F5,6%8
G6,3%9
Totaal gelabeld100%144
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%138
A+++2,9%438
A++1,5%233
A+2,6%396
A30,0%4.506
B18,0%2.701
C22,2%3.338
D9,1%1.371
E4,5%684
F2,8%423
G5,4%809
Totaal gelabeld100%15.037
Energielabels Swartbroek vergeleken met Weert
LabelStavenSwartbroekWeert
A++++0,7%0,9%
A+++4,9%2,9%
A++5,6%1,5%
A+2,1%2,6%
A25,7%30,0%
B17,4%18,0%
C25,7%22,2%
D4,2%9,1%
E2,1%4,5%
F5,6%2,8%
G6,3%5,4%

Swartbroek Weert

Deze verdeling gaat over de 55,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Swartbroek vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenSwartbroekWeert
vóór 19456,3%6,0%
1945–196411,1%24,7%
1965–197431,3%17,0%
1975–199123,6%24,1%
1992–200510,4%12,5%
2006–20148,3%10,4%
2015 en later9,0%5,4%

Swartbroek Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Swartbroek vergeleken met Weert
WoningtypeStavenSwartbroekWeert
Vrijstaand43,1%16,8%
Twee-onder-een-kap35,4%20,8%
Hoekwoning6,3%6,7%
Tussenwoning12,5%17,4%
Appartement2,8%34,2%
Onbekend type0,0%4,1%

Swartbroek Weert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
126
48,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
598 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 33 Swartbroek

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.