Groenpeil

Asperen Oude Kern in West Betuwe

Buurt in wijk Asperen, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4147. 1.135 inwoners in 455 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 266 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
455
CBS 2025
Inwoners
1.135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 463.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
38,0%
EP-Online, 266 gelabeld
Dekking energielabels
58,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Asperen Oude Kern
Labelverdeling Asperen Oude Kern
LabelAandeelWoningen
A+++0,8%2
A++0,4%1
A+9,8%26
A19,9%53
B7,1%19
C19,5%52
D12,4%33
E7,1%19
F12,0%32
G10,9%29
Totaal gelabeld100%266
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%183
A+++4,8%598
A++1,7%217
A+3,6%453
A32,9%4.121
B16,8%2.101
C20,5%2.565
D6,7%843
E3,8%480
F3,7%464
G3,9%484
Totaal gelabeld100%12.509
Energielabels Asperen Oude Kern vergeleken met West Betuwe
LabelStavenAsperen Oude KernWest Betuwe
A++++0,0%1,5%
A+++0,8%4,8%
A++0,4%1,7%
A+9,8%3,6%
A19,9%32,9%
B7,1%16,8%
C19,5%20,5%
D12,4%6,7%
E7,1%3,8%
F12,0%3,7%
G10,9%3,9%

Asperen Oude Kern West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 58,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Asperen Oude Kern vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenAsperen Oude KernWest Betuwe
vóór 194552,6%13,2%
1945–196414,7%12,9%
1965–19743,4%18,8%
1975–199113,9%19,7%
1992–20054,1%15,5%
2006–201410,5%10,0%
2015 en later0,8%10,0%

Asperen Oude Kern West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 52,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Asperen Oude Kern vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenAsperen Oude KernWest Betuwe
Vrijstaand34,2%25,4%
Twee-onder-een-kap19,2%25,6%
Hoekwoning12,8%10,9%
Tussenwoning21,1%26,5%
Appartement12,0%11,5%
Onbekend type0,8%0,0%

Asperen Oude Kern West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
159
34,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
661 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Asperen

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.