Groenpeil

Haaften in West Betuwe

Buurt in wijk Haaften, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4175. 2.690 inwoners in 1.149 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 763 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
1.149
CBS 2025
Inwoners
2.690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
76,7%
EP-Online, 763 gelabeld
Dekking energielabels
66,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haaften
Labelverdeling Haaften
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%4
A+++1,8%14
A++4,2%32
A+3,4%26
A58,6%447
B8,1%62
C11,0%84
D3,8%29
E3,4%26
F2,6%20
G2,5%19
Totaal gelabeld100%763
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%183
A+++4,8%598
A++1,7%217
A+3,6%453
A32,9%4.121
B16,8%2.101
C20,5%2.565
D6,7%843
E3,8%480
F3,7%464
G3,9%484
Totaal gelabeld100%12.509
Energielabels Haaften vergeleken met West Betuwe
LabelStavenHaaftenWest Betuwe
A++++0,5%1,5%
A+++1,8%4,8%
A++4,2%1,7%
A+3,4%3,6%
A58,6%32,9%
B8,1%16,8%
C11,0%20,5%
D3,8%6,7%
E3,4%3,8%
F2,6%3,7%
G2,5%3,9%

Haaften West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 66,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haaften vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenHaaftenWest Betuwe
vóór 19458,0%13,2%
1945–196415,2%12,9%
1965–197429,8%18,8%
1975–199115,2%19,7%
1992–200510,2%15,5%
2006–201413,0%10,0%
2015 en later8,7%10,0%

Haaften West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 29,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haaften vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenHaaftenWest Betuwe
Vrijstaand18,9%25,4%
Twee-onder-een-kap34,1%25,6%
Hoekwoning6,0%10,9%
Tussenwoning30,5%26,5%
Appartement10,5%11,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Haaften West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
713
62,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.278 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Haaften

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.