Groenpeil

Meteren - De Plantage in West Betuwe

Buurt in wijk Meteren, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4194. 2.350 inwoners in 875 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 713 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,3%.

Woningen
875
CBS 2025
Inwoners
2.350
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 523.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
99,9%
EP-Online, 713 gelabeld
Dekking energielabels
81,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Meteren - De Plantage
Labelverdeling Meteren - De Plantage
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%9
A+++40,1%286
A++10,0%71
A+5,2%37
A43,3%309
E0,1%1
Totaal gelabeld100%713
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%183
A+++4,8%598
A++1,7%217
A+3,6%453
A32,9%4.121
B16,8%2.101
C20,5%2.565
D6,7%843
E3,8%480
F3,7%464
G3,9%484
Totaal gelabeld100%12.509
Energielabels Meteren - De Plantage vergeleken met West Betuwe
LabelStavenMeteren - De PlantageWest Betuwe
A++++1,3%1,5%
A+++40,1%4,8%
A++10,0%1,7%
A+5,2%3,6%
A43,3%32,9%
B0,0%16,8%
C0,0%20,5%
D0,0%6,7%
E0,1%3,8%
F0,0%3,7%
G0,0%3,9%

Meteren - De Plantage West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 81,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Meteren - De Plantage vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenMeteren - De PlantageWest Betuwe
vóór 19450,0%13,2%
1945–19640,0%12,9%
1965–19740,1%18,8%
1975–19910,0%19,7%
1992–20050,0%15,5%
2006–201442,8%10,0%
2015 en later57,1%10,0%

Meteren - De Plantage West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Meteren - De Plantage vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenMeteren - De PlantageWest Betuwe
Vrijstaand7,9%25,4%
Twee-onder-een-kap27,8%25,6%
Hoekwoning14,6%10,9%
Tussenwoning42,9%26,5%
Appartement6,9%11,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Meteren - De Plantage West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
81,0%
CBS 2024
Installaties
499
57,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.475 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Meteren

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.