Groenpeil

Uitbreiding Heukelum in West Betuwe

Buurt in wijk Heukelum, gemeente West Betuwe, postcodegebied 4161. 1.495 inwoners in 638 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 423 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
638
CBS 2025
Inwoners
1.495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 409.000
CBS 2025, gemeente € 466.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
78,7%
EP-Online, 423 gelabeld
Dekking energielabels
66,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Uitbreiding Heukelum
Labelverdeling Uitbreiding Heukelum
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%5
A++5,0%21
A+13,5%57
A49,6%210
B9,5%40
C14,2%60
D5,7%24
E0,7%3
F0,5%2
G0,2%1
Totaal gelabeld100%423
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
Ter vergelijking: gemeente West Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%189
A+++5,1%639
A++2,0%252
A+3,7%465
A32,8%4.143
B16,7%2.106
C20,4%2.571
D6,7%849
E3,8%476
F3,6%448
G3,8%477
Totaal gelabeld100%12.615
Energielabels Uitbreiding Heukelum vergeleken met West Betuwe
LabelStavenUitbreiding HeukelumWest Betuwe
A++++0,0%1,5%
A+++1,2%5,1%
A++5,0%2,0%
A+13,5%3,7%
A49,6%32,8%
B9,5%16,7%
C14,2%20,4%
D5,7%6,7%
E0,7%3,8%
F0,5%3,6%
G0,2%3,8%

Uitbreiding Heukelum West Betuwe

Deze verdeling gaat over de 66,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Uitbreiding Heukelum vergeleken met West Betuwe
BouwperiodeStavenUitbreiding HeukelumWest Betuwe
vóór 19450,7%13,2%
1945–19643,1%12,9%
1965–197430,7%18,8%
1975–199123,2%19,6%
1992–200510,2%15,3%
2006–201427,9%9,7%
2015 en later4,3%10,5%

Uitbreiding Heukelum West Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 30,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Uitbreiding Heukelum vergeleken met West Betuwe
WoningtypeStavenUitbreiding HeukelumWest Betuwe
Vrijstaand13,5%25,3%
Twee-onder-een-kap19,1%25,3%
Hoekwoning12,3%11,1%
Tussenwoning33,1%26,4%
Appartement22,0%11,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Uitbreiding Heukelum West Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
285
44,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.019 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Heukelum

Alle buurten in West Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.