Groenpeil

Ezinge in Westerkwartier

Buurt in wijk Wijk 13, gemeente Westerkwartier, postcodegebied 9891. 650 inwoners in 351 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 206 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,4%.

Woningen
351
CBS 2025
Inwoners
650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 233.000
CBS 2025, gemeente € 330.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
24,8%
EP-Online, 206 gelabeld
Dekking energielabels
58,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Ezinge
Labelverdeling Ezinge
LabelAandeelWoningen
A++1,0%2
A10,7%22
B13,1%27
C25,2%52
D12,1%25
E10,2%21
F12,1%25
G15,5%32
Totaal gelabeld100%206
Ter vergelijking: gemeente Westerkwartier
Ter vergelijking: gemeente Westerkwartier
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%495
A+++7,6%1.242
A++3,5%569
A+3,3%542
A27,2%4.429
B12,7%2.065
C22,2%3.617
D8,3%1.352
E4,5%729
F3,1%500
G4,5%739
Totaal gelabeld100%16.279
Energielabels Ezinge vergeleken met Westerkwartier
LabelStavenEzingeWesterkwartier
A++++0,0%3,0%
A+++0,0%7,6%
A++1,0%3,5%
A+0,0%3,3%
A10,7%27,2%
B13,1%12,7%
C25,2%22,2%
D12,1%8,3%
E10,2%4,5%
F12,1%3,1%
G15,5%4,5%

Ezinge Westerkwartier

Deze verdeling gaat over de 58,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Ezinge vergeleken met Westerkwartier
BouwperiodeStavenEzingeWesterkwartier
vóór 194534,5%13,3%
1945–196422,8%10,5%
1965–197419,4%19,3%
1975–199113,1%20,7%
1992–20056,3%14,9%
2006–20143,9%12,4%
2015 en later0,0%8,8%

Ezinge Westerkwartier

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Ezinge vergeleken met Westerkwartier
WoningtypeStavenEzingeWesterkwartier
Vrijstaand37,9%32,9%
Twee-onder-een-kap43,2%27,3%
Hoekwoning1,9%9,9%
Tussenwoning16,5%17,7%
Appartement0,5%12,1%
Onbekend type0,0%0,1%

Ezinge Westerkwartier

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
104
29,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
368 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 13

Alle buurten in Westerkwartier

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.