Groenpeil

Verspreide huizen Dwingeloo in Westerveld

Buurt in wijk Wijk 03 Dwingeloo, gemeente Westerveld, postcodegebied 7991. 220 inwoners in 56 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 93 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
56
CBS 2025
Inwoners
220
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 613.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
31,2%
EP-Online, 93 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Dwingeloo
Labelverdeling Verspreide huizen Dwingeloo
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%2
A+++20,4%19
A3,2%3
B5,4%5
C16,1%15
D3,2%3
E22,6%21
F9,7%9
G17,2%16
Totaal gelabeld100%93
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%43
A+++2,6%139
A++1,7%91
A+1,8%98
A29,1%1.564
B18,9%1.017
C24,4%1.313
D7,7%416
E4,5%242
F3,7%201
G4,6%249
Totaal gelabeld100%5.373
Energielabels Verspreide huizen Dwingeloo vergeleken met Westerveld
LabelStavenVerspreide huizen DwingelooWesterveld
A++++2,2%0,8%
A+++20,4%2,6%
A++0,0%1,7%
A+0,0%1,8%
A3,2%29,1%
B5,4%18,9%
C16,1%24,4%
D3,2%7,7%
E22,6%4,5%
F9,7%3,7%
G17,2%4,6%

Verspreide huizen Dwingeloo Westerveld

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Dwingeloo vergeleken met Westerveld
BouwperiodeStavenVerspreide huizen DwingelooWesterveld
vóór 19455,4%12,4%
1945–196458,1%12,7%
1965–19744,3%19,4%
1975–19915,4%23,2%
1992–20053,2%20,0%
2006–20142,2%7,1%
2015 en later21,5%5,2%

Verspreide huizen Dwingeloo Westerveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 58,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Dwingeloo vergeleken met Westerveld
WoningtypeStavenVerspreide huizen DwingelooWesterveld
Vrijstaand22,6%41,0%
Twee-onder-een-kap18,3%29,3%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning0,0%10,2%
Appartement1,1%8,8%
Onbekend type58,1%7,0%

Verspreide huizen Dwingeloo Westerveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
15
26,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
75 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Dwingeloo

Alle buurten in Westerveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.