Groenpeil

Veelerveen in Westerwolde

Buurt in wijk Wijk 01 Oost, gemeente Westerwolde, postcodegebied 9566 en postcodegebied 9699. 595 inwoners in 267 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 145 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 39,2%.

Woningen
267
CBS 2025
Inwoners
595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 297.000
CBS 2025, gemeente € 292.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
29,7%
EP-Online, 145 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Veelerveen
Labelverdeling Veelerveen
LabelAandeelWoningen
A+++2,1%3
A+0,7%1
A15,9%23
B11,0%16
C18,6%27
D11,7%17
E15,2%22
F10,3%15
G14,5%21
Totaal gelabeld100%145
Ter vergelijking: gemeente Westerwolde
Ter vergelijking: gemeente Westerwolde
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%52
A+++2,2%156
A++0,9%64
A+1,5%102
A18,0%1.262
B15,8%1.111
C24,2%1.700
D12,4%870
E7,6%532
F7,1%498
G9,5%668
Totaal gelabeld100%7.015
Energielabels Veelerveen vergeleken met Westerwolde
LabelStavenVeelerveenWesterwolde
A++++0,0%0,7%
A+++2,1%2,2%
A++0,0%0,9%
A+0,7%1,5%
A15,9%18,0%
B11,0%15,8%
C18,6%24,2%
D11,7%12,4%
E15,2%7,6%
F10,3%7,1%
G14,5%9,5%

Veelerveen Westerwolde

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Veelerveen vergeleken met Westerwolde
BouwperiodeStavenVeelerveenWesterwolde
vóór 194530,3%23,0%
1945–196430,3%18,1%
1965–19743,4%15,6%
1975–199116,6%20,1%
1992–200513,8%16,4%
2006–20144,8%3,9%
2015 en later0,7%2,9%

Veelerveen Westerwolde

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 30,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Veelerveen vergeleken met Westerwolde
WoningtypeStavenVeelerveenWesterwolde
Vrijstaand74,5%44,4%
Twee-onder-een-kap21,4%23,7%
Hoekwoning0,0%3,6%
Tussenwoning2,1%11,3%
Appartement2,1%14,1%
Onbekend type0,0%2,9%

Veelerveen Westerwolde

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
82
30,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
404 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Oost

Alle buurten in Westerwolde

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.