Groenpeil

De Lier Centrumgebied in Westland

Buurt in wijk Wijk 07 De Lier, gemeente Westland, postcodegebied 2678. 550 inwoners in 324 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
324
CBS 2025
Inwoners
550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 503.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
78,2%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Lier Centrumgebied
Labelverdeling De Lier Centrumgebied
LabelAandeelWoningen
A++++5,9%12
A+++1,5%3
A+4,0%8
A46,5%94
B20,3%41
C11,4%23
D4,5%9
E1,5%3
F2,0%4
G2,5%5
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels De Lier Centrumgebied vergeleken met Westland
LabelStavenDe Lier CentrumgebiedWestland
A++++5,9%1,1%
A+++1,5%6,1%
A++0,0%3,1%
A+4,0%3,8%
A46,5%31,8%
B20,3%17,7%
C11,4%22,2%
D4,5%7,0%
E1,5%3,4%
F2,0%2,2%
G2,5%1,7%

De Lier Centrumgebied Westland

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Lier Centrumgebied vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenDe Lier CentrumgebiedWestland
vóór 19457,4%7,7%
1945–19643,0%11,5%
1965–19744,5%15,6%
1975–199121,8%21,4%
1992–200512,9%14,7%
2006–201434,7%14,8%
2015 en later15,8%14,2%

De Lier Centrumgebied Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 34,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Lier Centrumgebied vergeleken met Westland
WoningtypeStavenDe Lier CentrumgebiedWestland
Vrijstaand6,9%8,2%
Twee-onder-een-kap6,9%13,9%
Hoekwoning2,0%8,3%
Tussenwoning11,4%36,8%
Appartement72,8%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

De Lier Centrumgebied Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
69
21,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
279 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 De Lier

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.