Groenpeil

Edelstenenwijk in Westland

Buurt in wijk Wijk 04 's-Gravenzande, gemeente Westland, postcodegebied 2691. 1.765 inwoners in 740 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 423 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
740
CBS 2025
Inwoners
1.765
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 414.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
48,9%
EP-Online, 423 gelabeld
Dekking energielabels
57,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Edelstenenwijk
Labelverdeling Edelstenenwijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A+0,5%2
A18,0%76
B30,3%128
C41,4%175
D3,5%15
E2,6%11
F2,6%11
G0,9%4
Totaal gelabeld100%423
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels Edelstenenwijk vergeleken met Westland
LabelStavenEdelstenenwijkWestland
A++++0,0%1,1%
A+++0,2%6,1%
A++0,0%3,1%
A+0,5%3,8%
A18,0%31,8%
B30,3%17,7%
C41,4%22,2%
D3,5%7,0%
E2,6%3,4%
F2,6%2,2%
G0,9%1,7%

Edelstenenwijk Westland

Deze verdeling gaat over de 57,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Edelstenenwijk vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenEdelstenenwijkWestland
vóór 19458,5%7,7%
1945–19641,4%11,5%
1965–197414,9%15,6%
1975–199174,7%21,4%
1992–20050,0%14,7%
2006–20140,5%14,8%
2015 en later0,0%14,2%

Edelstenenwijk Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 74,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Edelstenenwijk vergeleken met Westland
WoningtypeStavenEdelstenenwijkWestland
Vrijstaand2,8%8,2%
Twee-onder-een-kap17,0%13,9%
Hoekwoning9,7%8,3%
Tussenwoning48,7%36,8%
Appartement21,7%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Edelstenenwijk Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
252
34,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
843 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 's-Gravenzande

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.