Groenpeil

Ter Heijde in Westland

Buurt in wijk Wijk 10 Ter Heijde, gemeente Westland, postcodegebied 2684. 750 inwoners in 328 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 280 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
328
CBS 2025
Inwoners
750
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 343.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
21,0%
CBS 2025
Label A of B
70,0%
EP-Online, 280 gelabeld
Dekking energielabels
85,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ter Heijde
Labelverdeling Ter Heijde
LabelAandeelWoningen
A+13,6%38
A48,9%137
B7,5%21
C13,9%39
D12,1%34
E3,2%9
F0,4%1
G0,4%1
Totaal gelabeld100%280
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels Ter Heijde vergeleken met Westland
LabelStavenTer HeijdeWestland
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%6,1%
A++0,0%3,1%
A+13,6%3,8%
A48,9%31,8%
B7,5%17,7%
C13,9%22,2%
D12,1%7,0%
E3,2%3,4%
F0,4%2,2%
G0,4%1,7%

Ter Heijde Westland

Deze verdeling gaat over de 85,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ter Heijde vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenTer HeijdeWestland
vóór 19450,0%7,7%
1945–196466,1%11,5%
1965–19744,6%15,6%
1975–19910,0%21,4%
1992–20050,0%14,7%
2006–201429,3%14,8%
2015 en later0,0%14,2%

Ter Heijde Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 66,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ter Heijde vergeleken met Westland
WoningtypeStavenTer HeijdeWestland
Vrijstaand0,4%8,2%
Twee-onder-een-kap6,1%13,9%
Hoekwoning13,9%8,3%
Tussenwoning63,2%36,8%
Appartement16,4%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Ter Heijde Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
30
9,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
112 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.