Groenpeil

Vliettuinen in Westland

Buurt in wijk Wijk 06 Wateringen, gemeente Westland, postcodegebied 2291. 3.500 inwoners in 1.383 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 824 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
1.383
CBS 2025
Inwoners
3.500
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 499.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
85,1%
EP-Online, 824 gelabeld
Dekking energielabels
59,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vliettuinen
Labelverdeling Vliettuinen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%4
A+++0,4%3
A++0,1%1
A+5,1%42
A53,3%439
B25,7%212
C10,8%89
D1,6%13
E1,5%12
F0,7%6
G0,4%3
Totaal gelabeld100%824
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%321
A+++6,1%1.872
A++3,1%931
A+3,8%1.151
A31,8%9.703
B17,7%5.387
C22,2%6.786
D7,0%2.134
E3,4%1.043
F2,2%660
G1,7%531
Totaal gelabeld100%30.519
Energielabels Vliettuinen vergeleken met Westland
LabelStavenVliettuinenWestland
A++++0,5%1,1%
A+++0,4%6,1%
A++0,1%3,1%
A+5,1%3,8%
A53,3%31,8%
B25,7%17,7%
C10,8%22,2%
D1,6%7,0%
E1,5%3,4%
F0,7%2,2%
G0,4%1,7%

Vliettuinen Westland

Deze verdeling gaat over de 59,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vliettuinen vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenVliettuinenWestland
vóór 19453,4%7,7%
1945–19644,1%11,5%
1965–19741,3%15,6%
1975–199125,6%21,4%
1992–200519,4%14,7%
2006–201441,1%14,8%
2015 en later5,0%14,2%

Vliettuinen Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vliettuinen vergeleken met Westland
WoningtypeStavenVliettuinenWestland
Vrijstaand6,1%8,2%
Twee-onder-een-kap21,4%13,9%
Hoekwoning6,4%8,3%
Tussenwoning35,3%36,8%
Appartement30,8%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Vliettuinen Westland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
625
45,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.932 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
42 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Wateringen

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.