Groenpeil

Nijelamer in Weststellingwerf

Buurt in wijk De Lamers, gemeente Weststellingwerf. 150 inwoners in 54 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 17 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,4%.

Woningen
54
CBS 2025
Inwoners
150
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
CBS 2025, gemeente € 315.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
23,5%
EP-Online, 17 gelabeld
Dekking energielabels
31,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nijelamer
Labelverdeling Nijelamer
LabelAandeelWoningen
B23,5%4
C23,5%4
D5,9%1
E17,6%3
F17,6%3
G11,8%2
Totaal gelabeld100%17
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
Ter vergelijking: gemeente Weststellingwerf
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%150
A+++2,2%168
A++1,4%110
A+2,6%198
A28,6%2.196
B19,7%1.512
C23,5%1.805
D8,5%653
E3,3%254
F3,6%275
G4,8%370
Totaal gelabeld100%7.691
Energielabels Nijelamer vergeleken met Weststellingwerf
LabelStavenNijelamerWeststellingwerf
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%2,2%
A++0,0%1,4%
A+0,0%2,6%
A0,0%28,6%
B23,5%19,7%
C23,5%23,5%
D5,9%8,5%
E17,6%3,3%
F17,6%3,6%
G11,8%4,8%

Nijelamer Weststellingwerf

Deze verdeling gaat over de 31,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nijelamer vergeleken met Weststellingwerf
BouwperiodeStavenNijelamerWeststellingwerf
vóór 194570,6%17,2%
1945–196411,8%13,3%
1965–19745,9%18,4%
1975–199111,8%23,0%
1992–20050,0%12,0%
2006–20140,0%9,8%
2015 en later0,0%6,4%

Nijelamer Weststellingwerf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 70,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nijelamer vergeleken met Weststellingwerf
WoningtypeStavenNijelamerWeststellingwerf
Vrijstaand100,0%30,8%
Twee-onder-een-kap0,0%24,5%
Hoekwoning0,0%7,3%
Tussenwoning0,0%22,0%
Appartement0,0%14,3%
Onbekend type0,0%1,0%

Nijelamer Weststellingwerf

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
16
29,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 60,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
72 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk De Lamers

Alle buurten in Weststellingwerf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.