Groenpeil

Verspreide huizen Waterhoek in Wierden

Buurt in wijk Wijk 04 Landelijk gebied Enter, gemeente Wierden, postcodegebied 7468. 405 inwoners in 158 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 211 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,6%.

Woningen
158
CBS 2025
Inwoners
405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 485.000
CBS 2025, gemeente € 410.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
65,9%
EP-Online, 211 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Waterhoek
Labelverdeling Verspreide huizen Waterhoek
LabelAandeelWoningen
A++++39,3%83
A+++11,8%25
A++0,9%2
A+0,9%2
A4,7%10
B8,1%17
C33,6%71
F0,5%1
Totaal gelabeld100%211
Ter vergelijking: gemeente Wierden
Ter vergelijking: gemeente Wierden
LabelAandeelWoningen
A++++7,0%426
A+++7,6%465
A++2,4%149
A+2,7%164
A26,1%1.598
B16,9%1.032
C21,2%1.297
D7,1%434
E3,8%234
F2,6%161
G2,6%160
Totaal gelabeld100%6.120
Energielabels Verspreide huizen Waterhoek vergeleken met Wierden
LabelStavenVerspreide huizen WaterhoekWierden
A++++39,3%7,0%
A+++11,8%7,6%
A++0,9%2,4%
A+0,9%2,7%
A4,7%26,1%
B8,1%16,9%
C33,6%21,2%
D0,0%7,1%
E0,0%3,8%
F0,5%2,6%
G0,0%2,6%

Verspreide huizen Waterhoek Wierden

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Waterhoek vergeleken met Wierden
BouwperiodeStavenVerspreide huizen WaterhoekWierden
vóór 19450,5%6,4%
1945–19640,0%10,8%
1965–19741,4%18,4%
1975–199139,3%23,3%
1992–20050,5%14,7%
2006–20146,2%9,4%
2015 en later52,1%17,0%

Verspreide huizen Waterhoek Wierden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 52,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Waterhoek vergeleken met Wierden
WoningtypeStavenVerspreide huizen WaterhoekWierden
Vrijstaand13,3%21,5%
Twee-onder-een-kap25,6%31,0%
Hoekwoning9,5%9,0%
Tussenwoning10,9%15,4%
Appartement8,1%16,7%
Onbekend type32,7%6,5%

Verspreide huizen Waterhoek Wierden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
38
24,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
253 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Landelijk gebied Enter

Alle buurten in Wierden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.