Groenpeil

Buitengebied Langbroek in Wijk bij Duurstede

Buurt in wijk Wijk 03 Langbroek, gemeente Wijk bij Duurstede, postcodegebied 3947. 715 inwoners in 273 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 83 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,2%.

Woningen
273
CBS 2025
Inwoners
715
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 744.000
CBS 2025, gemeente € 456.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
39,8%
EP-Online, 83 gelabeld
Dekking energielabels
30,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Langbroek
Labelverdeling Buitengebied Langbroek
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%1
A++1,2%1
A+6,0%5
A19,3%16
B12,0%10
C16,9%14
D7,2%6
E12,0%10
F7,2%6
G16,9%14
Totaal gelabeld100%83
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
Ter vergelijking: gemeente Wijk bij Duurstede
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%21
A+++1,7%92
A++1,0%53
A+3,0%162
A32,2%1.736
B22,9%1.236
C27,3%1.474
D5,2%280
E2,5%135
F1,7%93
G2,1%111
Totaal gelabeld100%5.393
Energielabels Buitengebied Langbroek vergeleken met Wijk bij Duurstede
LabelStavenBuitengebied LangbroekWijk bij Duurstede
A++++1,2%0,4%
A+++0,0%1,7%
A++1,2%1,0%
A+6,0%3,0%
A19,3%32,2%
B12,0%22,9%
C16,9%27,3%
D7,2%5,2%
E12,0%2,5%
F7,2%1,7%
G16,9%2,1%

Buitengebied Langbroek Wijk bij Duurstede

Deze verdeling gaat over de 30,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Langbroek vergeleken met Wijk bij Duurstede
BouwperiodeStavenBuitengebied LangbroekWijk bij Duurstede
vóór 194544,6%7,6%
1945–196414,5%4,4%
1965–197410,8%16,7%
1975–199110,8%39,4%
1992–20058,4%16,2%
2006–20147,2%11,6%
2015 en later3,6%4,0%

Buitengebied Langbroek Wijk bij Duurstede

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Langbroek vergeleken met Wijk bij Duurstede
WoningtypeStavenBuitengebied LangbroekWijk bij Duurstede
Vrijstaand71,1%8,5%
Twee-onder-een-kap27,7%23,2%
Hoekwoning1,2%9,3%
Tussenwoning0,0%37,8%
Appartement0,0%21,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Buitengebied Langbroek Wijk bij Duurstede

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
81
29,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
569 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Langbroek

Alle buurten in Wijk bij Duurstede

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.