Groenpeil

Putte in Woensdrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Putte, gemeente Woensdrecht, postcodegebied 4645. 3.455 inwoners in 1.691 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 915 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,1%.

Woningen
1.691
CBS 2025
Inwoners
3.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 328.000
CBS 2025, gemeente € 367.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
43,3%
EP-Online, 915 gelabeld
Dekking energielabels
54,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Putte
Labelverdeling Putte
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++0,7%6
A++0,5%5
A+5,2%48
A18,0%165
B18,6%170
C27,2%249
D12,1%111
E6,7%61
F4,6%42
G6,1%56
Totaal gelabeld100%915
Ter vergelijking: gemeente Woensdrecht
Ter vergelijking: gemeente Woensdrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%52
A+++1,8%110
A++1,5%93
A+3,4%206
A23,6%1.428
B16,8%1.016
C27,2%1.643
D11,0%666
E5,8%349
F3,9%236
G4,0%243
Totaal gelabeld100%6.042
Energielabels Putte vergeleken met Woensdrecht
LabelStavenPutteWoensdrecht
A++++0,2%0,9%
A+++0,7%1,8%
A++0,5%1,5%
A+5,2%3,4%
A18,0%23,6%
B18,6%16,8%
C27,2%27,2%
D12,1%11,0%
E6,7%5,8%
F4,6%3,9%
G6,1%4,0%

Putte Woensdrecht

Deze verdeling gaat over de 54,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Putte vergeleken met Woensdrecht
BouwperiodeStavenPutteWoensdrecht
vóór 19459,8%8,0%
1945–196413,4%17,1%
1965–197431,3%23,5%
1975–199123,1%22,2%
1992–200510,1%12,7%
2006–20146,9%10,4%
2015 en later5,5%6,1%

Putte Woensdrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Putte vergeleken met Woensdrecht
WoningtypeStavenPutteWoensdrecht
Vrijstaand28,3%28,7%
Twee-onder-een-kap21,3%18,8%
Hoekwoning9,6%10,5%
Tussenwoning20,4%23,2%
Appartement19,2%13,7%
Onbekend type1,1%5,1%

Putte Woensdrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
484
28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.899 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Putte

Alle buurten in Woensdrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.