Groenpeil

Putkop in Woerden

Buurt in wijk Wijk 06 Harmelen, gemeente Woerden, postcodegebied 3481. 245 inwoners in 93 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 40 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 27,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,5%.

Woningen
93
CBS 2025
Inwoners
245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 507.000
CBS 2025, gemeente € 435.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
27,5%
EP-Online, 40 gelabeld
Dekking energielabels
43,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Putkop
Labelverdeling Putkop
LabelAandeelWoningen
A++2,5%1
A+2,5%1
A15,0%6
B7,5%3
C30,0%12
D15,0%6
E10,0%4
F7,5%3
G10,0%4
Totaal gelabeld100%40
Ter vergelijking: gemeente Woerden
Ter vergelijking: gemeente Woerden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%94
A+++5,3%758
A++1,9%273
A+3,3%472
A36,1%5.187
B18,3%2.624
C21,6%3.098
D5,9%853
E3,0%424
F2,1%298
G2,0%285
Totaal gelabeld100%14.366
Energielabels Putkop vergeleken met Woerden
LabelStavenPutkopWoerden
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%5,3%
A++2,5%1,9%
A+2,5%3,3%
A15,0%36,1%
B7,5%18,3%
C30,0%21,6%
D15,0%5,9%
E10,0%3,0%
F7,5%2,1%
G10,0%2,0%

Putkop Woerden

Deze verdeling gaat over de 43,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Putkop vergeleken met Woerden
BouwperiodeStavenPutkopWoerden
vóór 194555,0%9,1%
1945–19647,5%8,8%
1965–19745,0%17,8%
1975–199117,5%28,0%
1992–200510,0%15,1%
2006–20145,0%11,4%
2015 en later0,0%9,8%

Putkop Woerden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 55,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Putkop vergeleken met Woerden
WoningtypeStavenPutkopWoerden
Vrijstaand60,0%7,7%
Twee-onder-een-kap15,0%13,6%
Hoekwoning10,0%8,7%
Tussenwoning12,5%31,8%
Appartement0,0%38,2%
Onbekend type2,5%0,1%

Putkop Woerden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
24
25,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 43,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
127 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
7 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Harmelen

Alle buurten in Woerden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.