Groenpeil

Verspr.h. ten noorden van De Middentocht in Wormerland

Buurt in wijk Wijk 01 Wijdewormer, gemeente Wormerland, postcodegebied 1456. 250 inwoners in 106 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 42 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
106
CBS 2025
Inwoners
250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 845.000
CBS 2025, gemeente € 441.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
45,2%
EP-Online, 42 gelabeld
Dekking energielabels
39,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspr.h. ten noorden van De Middentocht
Labelverdeling Verspr.h. ten noorden van De Middentocht
LabelAandeelWoningen
A+++4,8%2
A++2,4%1
A21,4%9
B16,7%7
C21,4%9
D14,3%6
E4,8%2
F9,5%4
G4,8%2
Totaal gelabeld100%42
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
Ter vergelijking: gemeente Wormerland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%56
A+++5,7%264
A++2,0%91
A+6,3%292
A28,5%1.329
B12,3%573
C21,1%982
D13,7%638
E5,0%231
F1,7%80
G2,7%126
Totaal gelabeld100%4.662
Energielabels Verspr.h. ten noorden van De Middentocht vergeleken met Wormerland
LabelStavenVerspr.h. ten noorden van De MiddentochtWormerland
A++++0,0%1,2%
A+++4,8%5,7%
A++2,4%2,0%
A+0,0%6,3%
A21,4%28,5%
B16,7%12,3%
C21,4%21,1%
D14,3%13,7%
E4,8%5,0%
F9,5%1,7%
G4,8%2,7%

Verspr.h. ten noorden van De Middentocht Wormerland

Deze verdeling gaat over de 39,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspr.h. ten noorden van De Middentocht vergeleken met Wormerland
BouwperiodeStavenVerspr.h. ten noorden van De MiddentochtWormerland
vóór 194528,6%9,9%
1945–196411,9%14,0%
1965–19747,1%21,2%
1975–199116,7%18,1%
1992–200521,4%16,2%
2006–201411,9%7,7%
2015 en later2,4%12,9%

Verspr.h. ten noorden van De Middentocht Wormerland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 28,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspr.h. ten noorden van De Middentocht vergeleken met Wormerland
WoningtypeStavenVerspr.h. ten noorden van De MiddentochtWormerland
Vrijstaand71,4%11,9%
Twee-onder-een-kap23,8%17,3%
Hoekwoning2,4%6,3%
Tussenwoning2,4%28,3%
Appartement0,0%35,3%
Onbekend type0,0%0,9%

Verspr.h. ten noorden van De Middentocht Wormerland

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
24
22,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
150 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wijdewormer

Alle buurten in Wormerland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.