Groenpeil

Laanzicht in Woudenberg

Buurt in wijk Wijk 00 Woudenberg, gemeente Woudenberg, postcodegebied 3931. 3.070 inwoners in 1.229 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 738 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,6%.

Woningen
1.229
CBS 2025
Inwoners
3.070
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 452.000
CBS 2025, gemeente € 505.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
58,5%
EP-Online, 738 gelabeld
Dekking energielabels
60,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Laanzicht
Labelverdeling Laanzicht
LabelAandeelWoningen
A+++3,7%27
A++1,2%9
A+2,6%19
A29,1%215
B22,0%162
C30,9%228
D6,8%50
E2,2%16
F0,7%5
G0,9%7
Totaal gelabeld100%738
Ter vergelijking: gemeente Woudenberg
Ter vergelijking: gemeente Woudenberg
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%123
A+++9,2%334
A++2,3%82
A+3,7%134
A34,1%1.237
B15,9%577
C20,2%733
D5,5%200
E2,8%100
F1,6%59
G1,3%48
Totaal gelabeld100%3.627
Energielabels Laanzicht vergeleken met Woudenberg
LabelStavenLaanzichtWoudenberg
A++++0,0%3,4%
A+++3,7%9,2%
A++1,2%2,3%
A+2,6%3,7%
A29,1%34,1%
B22,0%15,9%
C30,9%20,2%
D6,8%5,5%
E2,2%2,8%
F0,7%1,6%
G0,9%1,3%

Laanzicht Woudenberg

Deze verdeling gaat over de 60,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Laanzicht vergeleken met Woudenberg
BouwperiodeStavenLaanzichtWoudenberg
vóór 19453,5%5,2%
1945–19645,7%8,9%
1965–197435,0%20,7%
1975–199133,9%16,2%
1992–20053,7%15,9%
2006–201414,2%17,1%
2015 en later4,1%16,0%

Laanzicht Woudenberg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 35,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Laanzicht vergeleken met Woudenberg
WoningtypeStavenLaanzichtWoudenberg
Vrijstaand8,5%14,2%
Twee-onder-een-kap20,1%23,8%
Hoekwoning13,4%11,2%
Tussenwoning35,9%29,7%
Appartement22,1%21,1%

Laanzicht Woudenberg

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
434
35,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.467 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 00 Woudenberg

Alle buurten in Woudenberg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.