Groenpeil

J.J. Allanbuurt in Zaanstad

Buurt in wijk Westzaan, gemeente Zaanstad, postcodegebied 1551. 655 inwoners in 276 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 118 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,6%.

Woningen
276
CBS 2025
Inwoners
655
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 685.000
CBS 2025, gemeente € 389.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
45,8%
EP-Online, 118 gelabeld
Dekking energielabels
42,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling J.J. Allanbuurt
Labelverdeling J.J. Allanbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++0,8%1
A+3,4%4
A28,8%34
B11,9%14
C22,0%26
D7,6%9
E6,8%8
F4,2%5
G13,6%16
Totaal gelabeld100%118
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%462
A+++5,8%2.926
A++3,5%1.752
A+4,4%2.188
A28,1%14.103
B14,9%7.496
C22,6%11.328
D8,9%4.463
E5,2%2.617
F2,9%1.448
G2,8%1.429
Totaal gelabeld100%50.212
Energielabels J.J. Allanbuurt vergeleken met Zaanstad
LabelStavenJ.J. AllanbuurtZaanstad
A++++0,8%0,9%
A+++0,8%5,8%
A++0,0%3,5%
A+3,4%4,4%
A28,8%28,1%
B11,9%14,9%
C22,0%22,6%
D7,6%8,9%
E6,8%5,2%
F4,2%2,9%
G13,6%2,8%

J.J. Allanbuurt Zaanstad

Deze verdeling gaat over de 42,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes J.J. Allanbuurt vergeleken met Zaanstad
BouwperiodeStavenJ.J. AllanbuurtZaanstad
vóór 194536,4%14,4%
1945–19644,2%16,4%
1965–197411,0%18,0%
1975–199116,9%19,7%
1992–200514,4%11,3%
2006–201413,6%9,3%
2015 en later3,4%10,8%

J.J. Allanbuurt Zaanstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes J.J. Allanbuurt vergeleken met Zaanstad
WoningtypeStavenJ.J. AllanbuurtZaanstad
Vrijstaand60,2%4,7%
Twee-onder-een-kap28,8%11,1%
Hoekwoning4,2%7,4%
Tussenwoning5,9%29,7%
Appartement0,8%46,9%
Onbekend type0,0%0,1%

J.J. Allanbuurt Zaanstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
113
40,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
528 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Westzaan

Alle buurten in Zaanstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.