Groenpeil

Rooswijk in Zaanstad

Buurt in wijk Rooswijk, gemeente Zaanstad, postcodegebied 1544. 2.505 inwoners in 1.086 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 897 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,9%.

Woningen
1.086
CBS 2025
Inwoners
2.505
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 356.000
CBS 2025, gemeente € 389.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
46,3%
EP-Online, 897 gelabeld
Dekking energielabels
82,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Rooswijk
Labelverdeling Rooswijk
LabelAandeelWoningen
A+++7,0%63
A++7,7%69
A+2,0%18
A13,8%124
B15,7%141
C28,3%254
D18,1%162
E4,7%42
F1,9%17
G0,8%7
Totaal gelabeld100%897
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
Ter vergelijking: gemeente Zaanstad
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%463
A+++7,0%3.553
A++3,6%1.859
A+4,6%2.341
A28,0%14.285
B14,8%7.557
C22,0%11.258
D8,6%4.411
E5,0%2.572
F2,7%1.390
G2,7%1.377
Totaal gelabeld100%51.066
Energielabels Rooswijk vergeleken met Zaanstad
LabelStavenRooswijkZaanstad
A++++0,0%0,9%
A+++7,0%7,0%
A++7,7%3,6%
A+2,0%4,6%
A13,8%28,0%
B15,7%14,8%
C28,3%22,0%
D18,1%8,6%
E4,7%5,0%
F1,9%2,7%
G0,8%2,7%

Rooswijk Zaanstad

Deze verdeling gaat over de 82,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Rooswijk vergeleken met Zaanstad
BouwperiodeStavenRooswijkZaanstad
vóór 19459,5%14,2%
1945–196411,7%16,2%
1965–197472,2%17,8%
1975–19910,1%19,4%
1992–20051,6%11,2%
2006–20140,0%9,3%
2015 en later4,9%12,1%

Rooswijk Zaanstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 72,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Rooswijk vergeleken met Zaanstad
WoningtypeStavenRooswijkZaanstad
Vrijstaand2,0%4,6%
Twee-onder-een-kap4,1%10,8%
Hoekwoning11,6%7,5%
Tussenwoning29,9%29,4%
Appartement52,4%47,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Rooswijk Zaanstad

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Rooswijk

Alle buurten in Zaanstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.